Michaela hejtuje: Milí, dáme si lekci chůze v MHD

Michaela Maršálová

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Lidi se neumí pohybovat v MHD.

Občas mě dokáže naštvat, když se lidi pohybují v MHD jako zdrogovaní. To vypadá tak, že naskočí do metra a hned za dveřmi se zastaví, asi aby nikdo jiný už nemohl nastoupit. Nebo vidí, že se u dveří tlačí lidi, ale nesednou si na volné sedačky, které mají před sebou, aby tak uvolnili prostor. Nebo na eskalátorech stojí vlevo, nejlépe poté, co vás předběhnou a při tom vám šlápnou na nohu a sejmou vás taškou. A pak stojí. Vlevo. Někdy jsem celkem v klidu a tihle blbci mě nedokážou rozhodit, ale ne každý den jsem sluníčkově naladěná (spíš skoro nikdy), takže mám co dělat, abych jim nedala rovnou hlavičku.

Tenhle článek by tedy měl sloužit jako osvěta pro ty, kdo neví, jak nes*at lidi okolo. Ne vždy totiž za to můžete, milí tupounci. Nedávno jsem totiž narazila na pána, který si takhle vlevo na eskalátor stoupnul, zatímco za ruku držel malého syna či vnuka. Z něho pak taky vyroste neomalenec a dál a dál to pokračuje. Jak mají lidi vědět, jak se chovat, když je to doma učí blbě?

Ale třeba když si tady přečtěte, že na eskalátoru se stojí vpravo a obecně byste se po ulici i v MHD měli pohybovat tak, abyste co nejmíň obtěžovali / zdržovali okolí, bude hned na světě lépe. Minimálně mně.