Michaela hejtuje: Proč jsem šovinista a nesnáším feministky

Michaela Maršálová

Abych pravdu řekla, dlouho jsem se nechtěla pouštět do komentování souboje mezi feministy a zbytkem světa. Ale už mi to nedá.

Od kauzy Me Too se na Facebooku dějí hrozná pekla. Kdekdo komentuje vztahy mezi muži a ženami. Spousta lidí si myslí, že jsou chlapi prasata, kteří se jen snaží dostat ženám pod sukni. Nebo se tak minimálně vyjadřují na sociálních sítích. A tak se to tam tam teď hemží džentlmany, kteří brání ženy před úchyly a brání i muže před názorem, že jsou všichni stejná hovada.

Když už to vypadalo, že se z toho vymotáme, začalo na Facebooku kolovat, že kdo pustí ženu do dveří, je vlastně blbec, který jí chce jen ukázat, že má navrch. Bože můj, kdy už tohle skončí?! To fakt člověk neví, co má dělat. Když nejste galantní, jste debil, když jste, děláte ze sebe nadsamce. Chudáci muži!

Proto jsem radši na straně mužů. Ráda se zasměju fórkům dělajícím si srandu z žen (stejně tak ale i z mužů), ráda nosím minisukně a nevadí mi, že na mě čumí půlka ulice, a ráda za sebe nechám zaplatit drink a večeři. Ráda prostě těžím z toho, že jsem žena a mám určitá privilegia ve společnosti. A ženy, které tvrdí, že jim to radost nedělá, ale naopak je to ponižuje, by si měly vyndat hlavu ze zadku. Hlavně až si budou brát výstřih, až si půjdou vyřídit pokutu.