Michaela hejtuje: Silvestrovská tragédie. Kvůli hluku z petard umřelo krásné hříbě

Michaela Maršálová

Debaty o tom, zda zakázat silvestrovské ohňostroje kvůli zvířatům, neberou konce. Tenhle příběh vás možná přesvědčí o tom, že petardy a zvěř se fakt nesnesou.

Už cca měsíc se všude možně diskutuje o tom, zda zrušit silvestrovské petardy a ohňostroje. Hluk a vše s touhle světelnou show spojené má totiž drtivý dopad na zvířata.

Kočky a psi v bytech často šílí a neví, kam se mají schovat, divoká zvěř je také zmatená a vlivem toho prchá nebo i umírá. Nejvíc hynou ptáci zasažení střelbou, kterou na obloze obdivujeme…

Smutný osud postihl i chovatele koní v Česku. Neznámá parta u ohrady s koňmi střílela petardy, až z toho jedna z klisen předčasně porodila a hříbátko zahynulo. Na Facebooku koluje i fotka mláďěte, ale nepřikládám ji, protože mi přijde až moc děsivá a smutná…

Tenhle článek vás nemá šokovat vyvrhnutým zvířetem, ale spíš donutit k zamyšlení, zda ohňostroje potřebujete k životu. Já totiž ne. Můj pes se jich sice moc nebojí, ale je mi líto právě těch zvířat, která ty rány děsí k smrti. Nehledě na to, že se stále najde víc a víc expertů, co práská petardy celý měsíc a nebezpečné zbytky nechávají ležet v parku, kde je může nějaký pes sežrat a mít vážné problémy.