Michal David chce na mejdan roku pozvat Eltona Johna


Padesát mu bude až příští rok, už teď ale zpěvák a skladatel Michal David ví, že poblahopřát mu přijdou Karel Gott, Helena Vondráčková a další čeští zpěváci. David ale chce víc: zazpívat si písničku Don't Let the Sun Go Down On Me s Eltonem Johnem. Party se má konat 17. června 2010 v pražské O2 areně.

Michal DavidSvou oslavu narozenin nazve Michal David Mejdan roku a zaznít na něm má průřez tvorbou 80. a 90. let včetně všech hitů, které tehdy napsal a zpíval ve skupině Kroky.
David ale míří se svu party do nejvyšších pater: v jednání je prý účast zpěváka a klavíristy Eltona Johna. "Eltona ale zatím nemáme potvrzeného, takže nemůžeme stoprocentně říct, jestli tam skutečně bude," komentoval to David. Účast britského zpěváka mají jeho manažeři potvrdit do 14 dnů.
Elton John, který se v Česku představil naposledy před čtyřmi lety,  by měl v O2 areně vystoupit se třemi až čtyřmi svými písněmi. To ale není všechno. "V průvodním dopise Eltonovým manažerům jsem napsal, že bych si s ním rád zazpíval duet," řekl David. Mělo by prý jít o hit Don’t Let the Sun Go Down On Me, který Elton John nahrál s Georgem Michaelem.Část výtěžku z Mejdanu roku chce David věnovat na charitativní účely. Finančně tak podpoří nadaci Kapka naděje a charitativní fond Eltona Johna, který se zaměřuje na boj s AIDS.

Zazní i písničky z muzikálu
I kdyby Elton John nepřijel, návštěvníci narozeninového koncertu se mohou těšit na hity z filmů Láska z pasáže, Discopříběh a Vítr v kapse. Dočkají se i písniček Největší z nálezů a ztrát, Nonstop nebo Pár přátel, která by měla koncert ukončit. Chybět nebudou ani písně z muzikálů Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři a Mona Lisa včetně ukázky z připravovaného muzikálu Kat Mydlář. Zazní rovněž skladby, které David napsal pro Hanu Zagorovou, Helenu Vondráčkovou a Karla Gotta, i italské písně napsané pro Davidovu skupinu DaMiChi. Moderátorem šestihodinové akce zakončené diskotékou bude Leoš Mareš. (sli)

Poslechněte si duet Eltona Johna s Georgem Michaelem

http://www.youtube.com/watch?v=nehe_B5PLhU

Témata:,