Michal Horáček chystá koncert pro Petra Hapku. Zahrají Nohavica i Bílá

Redakce

Michal Horáček, celoživotní tvůrčí souputník Petra Hapky, jenž zemřel 25. listopadu 2014, nachystal pro svého kamaráda vzpomínkový koncert Petr Hapka žije!. Proběhne přesně rok od Hapkova úmrtí, tedy 25. listopadu 2015, v pražské 02 aréně. Lístky budou stát od 490 Kč.

Horáček večer uvede svými vzpomínkami, mezi potvrzenými účastníky koncertu jsou Jaromír Nohavica, Lucie Bílá, Vojtěch Dyk, Jana Kirschner, Aneta Langerová, Ondřej Ruml, František Segrado, Lenka Nová a Szidi Tobias. Na pódiu se ukáže také osmdesátičlenný Český národní symfonický orchestr. Všichni zahrají některou z Hapkových písní, ovšem v jiné podobě, než jak ji známe.

Zemřel skladatel a zpěvák Petr Hapka

„Odchodem velkých skladatelů působení jejich děl nekončí, že žijí a čekají na nová provedení a nové interpretační výklady, která osloví nejen dosavadní příznivce, ale budou si nacházet i ty nové,“ říká Horáček.

Koncert doplní speciální scénografie, za níž stojí Michaela Hořejší. Koncert nebude zaznamenávat televize, rozhlas ani internetové servery a nechystá se ani jeho vydání na DVD. Vnímat ho může pouze ten, kdo dorazí do 02 arény.  (red)