Michal Hrůza je v ostravské nemocnici, má vážně poraněnou hlavu

Redakce

Update v 15:16
Michal Hrůza je po operaci nitrolebečního krvácení a jeho stav je stabilizovaný, ovšem stále velmi vážný a prognóza zůstává nejistá. „Uvidí se, co přinesou další kontrolní CT vyšetření,“ řekla pro ČTK mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

Zpěvák Michal Hrůza je po nočním incidentu v ostravské Stodolní ulici ve velmi vážném stavu v nemocnici. Utrpěl těžké poškození mozku a další prognóza je nejistá. „Nyní je hospitalizován na neurochirurgické jednotce intenzivní péče, další podrobnosti o zpěvákově stavu by mohly být známé během dne,“ řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Magda Otáhalová.

Poslechněte si Michala Hrůzu v Youradiu
 
Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková dodala, že policie událost, která se stala dnes kolem 03:30, vyšetřuje. „Z dosud zjištěných informací vyplývá, že došlo k potyčce několika osob, přičemž na místě události zůstal zraněný dvaačtyřicetiletý muž“. Policisté žádají svědky incidentu, aby se přihlásili. Informaci o neštěstí potvrdila Hitrádiu Orion i manažerka Michala Hrůzy Martina Tůmová. Ta zatím podle ČTK čeká na další informace (když jsme jí volali, měla vypnutý telefon), stejně jako Hrůzovo vydavatelství Universal Music, které se o události dozvědělo z tisku.

Hrůza ve středu v Ostravě vystupoval na Festivalu v ulicích a dnes od 22:00 jej čekal koncert na festivalu Colours of Ostrava. Mluvčí akce Jiří Sedlák potvrdil, že tento koncert se ruší. „Jednáme o nějaké náhradě, kdo by na tom místě mohl vystoupit. Více informací bohužel nemáme,“ řekl.
   
Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den (přečtěte si rozhovor) a složil také skladbu Zakázané uvolnění ke stejnojmennému filmu (koukněte na recenzi). (sli)