Michal Hrůza opustil Ostravu, jeho léčba pokračuje v Čechách

Redakce

Další dílčí dobré zprávy z ostravské nemocnice. Zpěvák Michal Hrůza byl převezen z Městské nemocnice Ostrava do zařízení v Čechách, kde bude jeho léčba pokračovat. Oznámila to dnes mluvčí nemocnice Magda Otáhalová. Na přání rodiny však další detaily nesdělila. Zdravotní stav zpěváka se ale podle dostupných informací v posledních dnech zlepšoval, na jeho léčbě se už podílel logoped a v rámci terapie Hrůza také zkouší hrát na kytaru. Přečtěte si zprávu.

Poslechněte si Michala Hrůzu v Youradiu

Michal Hrůza vystupoval 16. července na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku ale zůstal po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí. Musel se podrobil operaci a lékaři jej udržovali v umělém spánku, z něhož ho probudili 29. července. Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Skončili ve vazbě a uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují. (sli)