Michal Hrůza s kapelou vyráží po zranění na jarní klubové turné

Redakce

Kapela Hrůzy dnes oznámila, že v březnu vyrazí na turné pojmenované po posledních dvou deskách Noc/Den. „Hudba je součástí mého životního štěstí a jsem rád, že se ke mně vrací, říká Michal Hrůza, jenž se zotavuje z vážného poranění hlavy, které si přivodil v bitce loni v létě ve Stodolní ulici v Ostravě. V roli předskokanů se objeví skupiny Lety Mimo a Mother´s Angels.

19. 3. Praha (Forum Karlín)
28. 3. Karlovy Vary (Lidový dům)
8. 4. Olomouc (U klub)
10. 4. Opava (Art)
11. 4. Jihlava (KD)
15. 4. Liberec (Lidové sady)
17. 4. Tábor (Hotel Palcát)
18. 4. Ústí nad Labem (Doma)

Na jarní tour naváže kapela Hrůzy koncerty na Majálesech v Hradci Králové (24. 4.), Praze (1. 5.), a Brně (7. 5.). „S Michalovou kapelou pracujeme na speciálním setu, který bude jednou z hlavních show letošních Majálesů,“ uvedl dramaturg Michal Šamánek

Na pražském koncertě 19. 3. 2015, který natočí Česká televize, vystoupí řada Michalových hudebních přátel, například Xindl X, Anna K. nebo Klára Vytisková. „Od doby, kdy jsem Michala navštěvovala v Ostravě, jsem ani na minutu nepřestávala věřit, že den, kdy bude zase stát s kytarou na pódiu, stoprocentně přijde. A že je to tak brzo, je zázrak a já už se na ten jeho velký návrat neskutečně těším,“ řekla Anna K.

Michal Hrůza se zranil v bitce loni v červenci ve Stodolní ulici v Ostravě (první zpráva je zde). Po operaci byl v bezvědomí. Poslední týdny Kapela Hrůzy informovala o tom, že zkouší v plné sestavě. Písničce Sněhulák, poslední klipovce, se mezi tím dobře dařilo v hitparádách. (red)