Malátný z Chinaski bude číst z knížky svého dětství. Sledujte ho na Pigy.cz!

Redakce

Zajímá vás, co si jako malý kluk rád četl Michal Malátný z Chinaski? Jaké knížky měly rády herečky Klára Issová nebo Vanda Hybnerová? Pak si v pondělí 17. října, tedy dnes, otevřete v šest večer dětský portál Pigy.cz a sledujte on-line přenos akce Praha čte dětem z pražského Martinického paláce.

„Už pět let se snažíme motivovat rodiče, aby svým dětem četli alespoň dvacet minut denně,“ popisuje Eva Katrušáková, ředitelka obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem, která akci pořádá. „Celé Česko čte dětem je osvětovou kampaní, jež je v dnešní době, kdy dětské zábavě kraluje odosobněný svět počítačů a televize, zásadní."

Večera se zúčastní i populární spisovatel Robert Fulgum, který zatančí se svou ženou argentinské tango. Na pódiu se objeví také nejčtenější autor dětských knih Pavel Šrut, jehož knížka Lichožrouti získala nedávno titul Kniha desetiletí. Pozvání s celou rodinou přijal i nejpopulárnější český spisovatel Michal Viewegh. Kromě čtení uslyší diváci u muziku, zahrají Malátného Chinaski.

Více informací o akci najdete na webu Celé Česko čte dětem. (sli)