Michal Pelant, kytarista Davida Kollera, vydává sólovku Na hraně

Redakce

Dvorní kytarista kapely Davida Kollera z Kollerbandu a zpěvák Michal Pelant vydává sólové album s názvem Na hraně. Rockové písničky s texty Lukáše Pavláska nebo Petra Honse (Oceán, Shalom) připravoval průběžně čtyři roky.

„Využil jsem toho, že se David Koller teď věnuje Lucii. Půlroční pauza Kollerbandu mi tak přišla vhod k dokončení desky,“ říká Michal Pelant, autor všech písní na albu, jež si zároveň sám zaranžoval, zprodukoval a ve kterých hraje na všechny nástroje kromě basy, bicích a cella.

Poslechněte si Na hraně

Zásadním spolupracovníkem byl pro něj bubeník Lukáš Pavlík. „Lukáš je sparing partner, kterýho každej potřebuje. Kromě toho, že je bubeník, hraje na kytaru, skládá a produkuje. Navíc mi celé album smíchal a masteroval,“ popisuje Pelant.

Dvojici muzikantů nakonec ve studiu doplnil  basista Jakub Vejnar, jako hosté se na desce ještě objevují Marek Minárik na basu a bubeník Roman Vícha.

Kromě hraní s Kollerem a své tvorbě se Michal Pelant věnuje produkování, nahrál a složil materiál na album zpěvačce a zároveň partnerce Lence Nové a zaranžoval a nahrál desku 365 pro Kamila Střihavku. V roce 2013 se podílel na natočení předvolebního songu proti komunistům Nikakda nězabuděm.

Album pokřtí Michal Pelant v pátek 7. března v pražském klubu Jazz Dock. (sli)