Michala Tučného připomenou na velkém koncertě Ondřej Hejma či Wabi Daněk

Redakce

V úterý 10. března to bude 20 let, co zemřel zpěvák Michal Tučný, přední postava českého country. Tučného a jeho hity jako Prodavač nebo Báječná ženská si 16. dubna připomeneme v Lucerně na speciálním koncertě, zazpívají například Ondřej Hejma, Wabi Daněk, Richard Tesařík nebo členové skupin Mandrage, Harlej a Divokej Bill. Vstupenky stojí od 290 Kč, více informací je na webu Michala Tučného.  

Tučný během své téměř třicetileté hudební kariéry prošel skupinami Rangers, Greenhorns/Zelenáči a Fešáci, nakonec zakotvil u svých Tučňáků. Jeho písničky se hrají u táboráků i z rádií, každé léto probíhá v jeho oblíbených Hošticích festival Stodola Michala Tučného.

Kousek skladby Tučného Pověste ho vejš v roce 2013 použil do svého antirasistického protestsongu Sám černou nocí písničkář Bonus. Ten ve dvojici s Václavem Havelkou pod hlavičkou jejich projektu Tvrdý/Havelka včera vypustil do světa klip ke coververzi undergroundové písničky Co ty jsi zač? od skupiny Dr. Max z tributní desky U nás v garáži. Podívejte se. (red)