Mig 21 mají nové písničky a jedou s nimi na Šňůra Tour

Redakce

S minimálně dvěma novými skladbami, kostými a scénou vyráží kapela Jiřího Macháčka Mig 21 na podzimní Šnůra Tour. Zakončí ho dvěma koncerty 27. a 28. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

"Staré kostýmy jsou už zatuchlé a plné cizopasníků, i když stále ještě vypadají na dálku trochu sexy, že? Letos na to půjdeme tak, že to všechno bude pečlivě šité horkou jehlou, ale aby to nebylo vůbec poznat. Jak už je ostatně naším starým dobrým zvykem," říká Jiří Macháček.

Jednou z relativních novinek v repertoáru Mig 21 je i skladba Mávej, v originále My Way od Franka Sinatry. Skladbu sice kapela hraje už dva roky, teprve nedávno ji ale natočila ve studiu a vznikl k ní také klip.

"V české verzi tu píseň nazpíval Karel Hála, ve slovenské Hana Hegerová s textem Milana Lasici. Mě ale lákalo napsat český text, který by v sobě měl zároveň patos i nadhled. A Tomáše Poláka zase lákalo ztaranžovat tuhle věc, psanou původně pro velký orchestr, pro naši malou skupinu," vysvětluje Macháček. Novou desku však s Mig 21 plánuje až příští rok na podzim. (sli)