Mig 21 vydávají po deseti letech Album. Booklet zdobí výšivka

Redakce

Skupina Mig 21 natočila po deseti letech desku pojmenovanou Album, již pokřtila v pražské galerii Dox. Oficiálně vychází dnes.

„Když jsme před deseti lety vydali naši třetí řadovku, nám došlo, že máme splněnou smlouvu s vydavatelem a že už nechceme, aby nám někdo diktoval termíny. A tak jsme jako by s nadhledem začali prohlašovat, že čtvrtou desku vydáme až za dvanáct let. A ejhle, přicházíme s ní vlastně o dva roky dřív,“ říká zpěvák Jiří Macháček, který aktuálně nazpíval také písničku z nového filmu Pohádkář. Poslechněte si ji

Booklet k Albu tvoří výšivka, kterou autorka Radka Kalabisová chystala na základě fotografické předlohy dva a půl měsíce. Vyšila na desítky tisíc stehů.

„Došlo nám během příprav, že vlastně vyšíváme výšivku na ubrus k velkýmu jídelnímu stolu. Nazkoušeli jsme třeba písničku, hráli jsme ji půl roku a pak jsme ji hrát přestali, protože jsme si říkali, že z ní neleze to, co by mělo. Stáhli jsme ji, vypárali z ubrusu barevný nitky a vyšili ji znovu. A tak jsme postupně párali a vyšívali, scházeli se u pomyslného jídelního stolu s publikem, hodovali a zase párali a znovu vyšívali,“ vysvětluje koncept výšivky Jiří Macháček.

Desku kapela představí na Album Tour, které začne v říjnu v Karlových Varech a končit bude 6. prosince v plzeňské Šeříkovce. Tradičně se Mig 21 zastaví v Lucerna Music Baru, zahrají tam tři po sobě jdoucí večery 25., 26. a 27. 11. 2014.

Do příprav nového klipu k písničce Diskobůh se mohou zapojit i fanoušci. Stačí, aby se natočili na chytrý telefon sebe, jak si „užívají diskotéku“. A nemusí jít jen o klasickou tancovačku. Nechte si poradit samotným Jiřím Macháčkem ve videu.  (red)

Turné Mig 21

3. 10. Karlovy Vary – Lidový dům, 10. 10.   Prachatice – Národní dům, 11. 10.   Jindřichův Hradec  – KC Jitka, 17. 10.   Litomyšl – Kotelna, 18. 10.   Jablonec na Nisou – Woko Music Club, 22. 10.   Olomouc – S Cube, 23. 10.   Brno – Fléda, 24. 10.   Bratislava – Babylon, 1. 11.     Pardubice – KC Hronovická, 7. 11.     Zlín – Masters Of Rock, 8. 11.     Ostrava – Music Club Garage, 14. 11.   Cheb – KC Svoboda, 15. 11.   Kadaň – KZ Orfeum, 22. 11.   Herálec – Kulturní dům, 25. 11.   Praha – Lucerna Music Bar, 26. 11.   Praha – Lucerna Music Bar, 27. 11.   Praha – Lucerna Music Bar, 6. 12. Plzeň – KD Šeříkovka.