Mika a Swans zahrají na Colours of Ostrava 2015

Redakce

Do lineupu nového ročníku Colours of Ostrava (16. – 19. 7. 2015) přibylo několik dalších jmen. Fanoušky veselého popu potěší britský zpěvák Mika, po čtyřech letech se do Ostravy vrací temná rocková legenda Swans. Ta se v Praze ukázala letos na podzim.

Poslechněte si Miku v Youradiu
Informace o předprodeji levnějších lístků na Colours

“Obě nově potvrzené hvězdy snad nemohou stát žánrově od sebe dále. Mika a jeho bezstarostný pohodový pop, který strhl k tanci celou naši výpravu loni na festivalu Sziget, a temná hlukově pohlcující kytarová symfonie legendárních Swans. Přesto či právě proto obě jména na Colours of Ostrava patří, oba to budou nezapomenutelné koncerty,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. První jména – reggae legendy Dunbara a Shakespeara – festival ohlásil v listopadu. Zpráva je tady.

Mika a Swans nejsou jedinými prosincovými přírůstky do programu Colours of Ostrava. Návštěvníci se nově mohou těšit na dalších osm kapel: francouzská electroclashová skupina Black Strobe známá z traileru filmu Quentina Tarantina Nespoutaný Django, dánská melancholická formace Choir of Young Believers, jejíž jemná skladba Hollow Talk zní v krimi seriálu Most, britská dvojice úspěšně míchající syrové blues s beatboxem Heymoonshaker, temné garážové bluesrockové trio John J Presley, mladá britská indie-rocková kapela The Mispers, pouliční akustická kapela s beatboxerem CoCo & The Butterfields, amsterodamské ska-punk Bazzookas i holandské NO Blues míchající blues s arabskou a africkou hudbou.