Mike Shinoda z Linkin Park vydal sólové album

mim

Hudebník Mike Shinoda vydal sólové album. Deska Post Traumatic vznikla jako reakce na smrt zpěváka Chestera Benningtona z Linkin Park.

Nahrávka je osobní výpovědí člověka, který se pokouší ulevit svému trápení. Smutný odchod přítele a kolegy z kapely Shinodu hluboce zasáhl, tvůrčí vzepětí mu posloužilo jako terapie. Zavřel se ve svém domě v Los Angeles a pokusil se ze svého žalu vypsat.

„Zármutek je osobní, intimní zkušenost. A tahle deska je cesta ven z temnoty. Nejsou to Linkin Park ani Fort Minor. Jsem to jen já…“ prohlásil ještě před jejím vydáním.

Nepracoval na tom sám

Šestnáct skladeb je svědectvím o jeho duševním rozpoložení. „Lidé, kteří procházejí něčím podobným, by se nemuseli cítit osamoceni,“ nechal se slyšet. Shinoda album napsal a sám produkoval, k některým z nahrávek natočil i vizuály. Deska přesto není dílem jediného muže. Frontman Linkin Park si do studia pozval několik hostů, ve skladbách se objevují Machine Gun Kelly, Blackbear, Chino Moreno z Deftones nebo Grandson.

Mike Shinoda album představí i živě na několika jednorázových akcích a festivalových koncertech. Hrát bude v Los Angeles a New Yorku, zavítá na tradiční letní akce do Readingu a Leedsu i na japonský Summer Sonic.