Mila Fürstová, autorka obalu desky Coldplay, vystavuje v Praze

Redakce

V pražské Galerii Miro v kostele svatého Rocha na Strahovském nádvoří běží ode dneška do 30. srpna výstava Coldplay and Beyond výtvarnice Míly Fürstové. Ta se proslavila grafikou použitou na obalu desky Coldplay Ghost Stories, v rámci expozice se ale Fürstová vrací téměř po dvou letech, které zabrala spolupráce s kapelou, i ke své vlastní volné tvorbě; instalaci Zlaté ryby vyletí nad mraky připravila právě pro Galerii Miro.

Jedním z hlavních záměrů autorky je podle kurátora Petra Štěpána úplně se odpoutat od klasicky vnímané grafiky s rámem a paspartou a nechat rybky „plout“ po stěnách (viz fotogalerie). Jiným tvůrčím experimentem je zas snaha působit netradiční barevností. „Snažím se experimentovat s výraznější barvou, které se v leptu vždy dosahuje trochu složitěji, protože zinková destička, na které pracuji, vždycky tlumí barvy,“ říká Fürstová.

Míla Fürstová vystavovala své práce na konci roku 2014 v Londýně, kde jí výstavu zahájili právě zmínění Coldplay. Psali jsme o tom tady. (red)