Milenci na jednu noc: One Night Only v Praze

ondrejbambas

Premiérově se v rámci dvacátých oslav pražského klubu Roxy představila v Praze britská pětice One Night Only, celosvětově slavná díky písničce v reklamě na Coca-Colu. A zatímco mladí pánové sledovali u obrazovek ne příliš zdařilé utkání české fotbalové reprezentace s Bulharskem, svým přítelkyním dovolili podvést je (pouze) na jednu noc se sympatickými chlápky z Helmsley. Během hodiny zazněly v Roxy nejznámější kousky, na ústřední znělku Can You Feel It Tonight se ale nedostalo.

Celý týden oslavuje pražský klub Roxy sérií koncertů dvacáté narozeniny. Snaží se jimi potěšit fanoušky nejrůznějších hudebních žánrů. Na úterý – den druhý – organizátoři připravili odměnu zejména mladšímu dívčímu publiku. Program byl nabitý, jelo se na dvou stagích.

Poslechněte si One Night Only v YouRadiu

Na té hlavní večer otevřeli tuzemští mladí rockeři Holden Caulfield, následovaní o něco známějšími Airfare, kteří ukázali, jak levně a lacině udělat show ve stylu Coldplay. Při vstupu na pódium rozházeli do publika svítící náramky a během koncertu došlo i na vystřelení jedné tuby konfet. Wow. Airfare sice hráli pouze jako doprovod, jejich vystoupení však trvalo téměř stejně dlouho jako koncert hlavních hvězd.

Přečtěte si rozhovor s One Night Only

One Night Only dokázali zaujmout nejen vizáží, ale i samotnou muzikou. Jistě, chlapci nehrají nic, co jsme před tím neslyšeli, ale frontman George Craig velmi dobře zpívá a celá kapela má slušný rock´n´rollový feeling; právě to je na ní nejzábavnější. Atmosféru večera úsměvně dokreslovalo fanynkovské nadšení a opět se ukázalo, nakolik jsou živá vystoupení jedinečnou událostí, vzpomínkou na jeden jediný večer.

Během koncertu se dostalo jak na písničky z debutu Started a Fire, tak z druhé eponymní desky. Největší odezvu měly skladby Chemistry, You And Me a dvojice přidávaných hitů Just For Tonight a Say You Don´t Want It. Jen škoda, že nezazněla Can You Feel It, protože hit to je jak z učebnice. Aktuálním singlem Long Time Coming pak One Night Only nabídli pohled na to, jak by mohla vypadat připravovaná třetí nahrávka.

Během rok si v České republice kapely, které znějí, jako by vypadly ze seriálů typu O.C. California nebo Gossip Girl, příliš neužijeme. I proto to byl včera docela příjemný večírek. K výtečnému zážitku ale chyběla intenzivnější atmosféra, ke které by snad dopomohly menší prostory a vhodnější dramaturgie večera, jíž by šlo především o hlavního interpreta. Třeba i v doprovodu podobně známé kapely.

One Night Only
Be Twenty
Praha, Roxy, 16. října 2012

Témata:, ,