Milujete dobrodružství? Pak si musíte stáhnout tyhle cestovní appky!

Lucie Bryndová

Stejně jako se rok od roku zdokonalují smartphony, chytré hodinky a řada dalších moderních technologií, jdou ruku v ruce s jejich vývojem také nové cestovní aplikace. A že je z čeho si vybírat! Některé jsou zaměřené jenom na sportovní aktivity, jiné jsou užitečné obecně a některé vás mohou dokonce inspirovat k cestování. Které jsou pro rok 2019 ty nejlepší a proč?

  • Alpacr The Adventure App. Aplikace založená na principu sociální sítě od svého spuštění zaznamenala výrazný nárůst uživatelů. Je to místo výhradně určené pro publikaci fotografií a příběhů, které se nějak týkají cestování. Lidé zde sdílí tipy na výlety nebo na řadu aktivit. Kromě toho umožňuje sledování vašich přátel a taky se můžete během svých cest spřátelit s ostatními uživateli aplikace. Pro Android i iOS je ke stažení zdarma.
  • OSMaps. Během cestování se vám bude asi nejvíce hodit opravdu kvalitní mapa. A tu přináší OSMaps. Nabízí základní verzi i placenou, díky které získáte přístup ke všem mapám, a to i offline, a navíc rozšířenou realitu. Využít můžete také užitečné nástroje pro vyhledávání a plánování tras, a to i v bezplatné verzi. Ke stažení je pro Android i iOS.
  • Spyglass. Ať už budete cestovat kamkoli, výbava jako pro Jamese Bonda vám přijde vhod. Spyglass je placená aplikace, která v sobě skrývá mnohé. Je v ní kompas, taktické GPS, výškoměr, dálkoměr i indikátor tras. Je vám to pořád málo? Aplikace vám kromě toho ukáže přesnou polohu Slunce a Měsíce či postavení hvězd. Věřte, že ji nebudete chtít dát z ruky. Stáhnout si ji můžete na AppStore i Google Play.
  • PackPoint. Přiznejte se. Jste spíše typ, který si balí týden dopředu a má vše úhledně zabalené v kufru nebo krosně, nebo se s tím pokaždé šíleně trápíte? Pokud je balení váš velký nepřítel, právě si můžete oddechnout. Je tady něco, co vás vysvobodí. PackPoint je aplikacE, která vám důmyslně zorganizuje, co je potřeba sbalit, což se dozví podle toho, jaké aktivity plánujete na svých cestách dělat, jak dlouho tam budete a jaké bude počasí. Stáhnout si můžete základní verzi zdarma nebo si zaplatit roční plnou verzi na AppStore nebo Google Play.
  • WindyApp. Plánujete vyrazit vstříc dobrodružství na vlnách? Pak budete určitě potřebovat ten správný vítr. Jenže jak to zařídit? Ovlivnit to sice moc nemůžete, ale předem vysledovat ano. A to díky této aplikaci. Najdete v ní podrobné předpovědi počasí, větru, vln, sněhu, ale i informace o přílivu, a to z více než třiceti tisíc meteostanic. Nově můžete sdílet svá oblíbená místa s ostatními, a to včetně obrázků. Ke stažení je základní verze zdarma nebo placená rozšířená, a to na AppStore i Google Play.
  • iScubaToo. A to by nebylo, aby neexistovala nějaká pěkná appka také pro milovníky podmořského světa. Aplikace slouží pro protokolování ponorů a sdílení s potápěčskou komunitou s cílem najít nová místa. Propojí vás také s nejbližšími obchody s potápěčským vybavením. Stáhnout si ji můžete zdarma v základní verzi nebo si připlatit za placenou. Je vhodná pro uživatele Androidu i iOS.