Mirai a Light & Love. Dvě (staro)nová jména na české popové scéně

Redakce

V Novém Jičíně se na základech skupiny Dolls In the Factory vyloupla tříčlenná poprocková kapela Mirai, která si své jméno vypůjčila od frontmana Miraie Navrátila, hudebníka s japonskými kořeny. 

I tato skupina, podobě jako slezské Nebe, spolupracuje s Richardem Krajčem, který si písničku Dolls In the Factory vybral do filmu Křídla Vánoc a zároveň ji vzal jako předkapelu na druhou část turné Inzerát na jaře 2014.

Ve skupině Mirai se Navrátil se svým dřívějším spoluhráčem Šimonem Bílým a novým basákem Michalem Stulíkem pokouší o „nový směr“. Písničky mají české texty a spolupracuje na nich také Honza Balcárek, který dříve hrával v Johny Said the Number a nyní je členem projektu Ligh & Love. Ukázkou je klipovka Dítě robotí.

„V písni Dítě robotí nejde o převratně novou věc. Nicméně si myslím, že je aktuální a mě samotného se velmi dotýká v životním rozhodování. Sám se ocitám na rozcestí, kdy je třeba dělat velká rozhodnutí. To je jedna z hlavních myšlenek, která mě vedla k tomu napsat o tom písničku,“ říká Mirai Navrátil.

Když je řeč o Novém Jičínu, Janu Balcárkovi a projektu Light & Love, v němž kromě Jana hraje i jeho bratr Lukáš, připomínáme píseň Blueberry Sky, kterou Balcárkovi hráli ještě s původní kapelou Johny Said the Number. Písni dali novou, popovější aranži a aktuálně se jí daří i v rádiích. (red)

Verze od Johny Said the Number