Mňágu a Žďorp přezpívali čeští poprockeři, poslechněte si ukázku

Redakce

Mňága a Žďorp slaví 25. narozeniny. Jako dárek nadělila fanouškům desku coververzí vlastních skladeb, na kterých se podíleli Tata bojs, Prago Union, Niceland, Skyline, Bratři Orffové, Xindl X, Kryštof, Vypsaná fixa nebo Tři sestry. Deska vyjde 1. dubna.

„Přemýšlel jsem, jak oslavit naše čtvrtstoletí. Bestofek už jsme pár vydali, novou desku jsme ještě ani nezačali psát, a tak mě napadlo, že dáme s pomocí přátel do kupy album předělávek našich písniček,“ vysvětluje frontman Mňágy Petr Fiala.

„Postupem času se z jednoho CD stalo 2CD plus DVD o vzniku kompilace. Umělců je kolem třiceti, takže pěkná mela při produkci. Každý má své drobné manýry a rituály. Například dovolat se Sifonovi z WWW je podle mě daleko těžší, než k telefonu sehnat Baracka Obamu,“ komentuje s úsměvem Fiala.

Na albu nechybí největší hity Mňágy – Made in Valmez, I cesta může být cíl, Písnička pro tebe, Spaste svoje duše nebo Ne, teď ne! Stejně tak se na něm objeví i méně známé skladby. Nejvíc šla na dračku písnička Nejlíp jim bylo, tu chtěla předělat každá druhá kapela. Na Keltské noci si ji ale zamluvil Ing. Magor ze Tří sester,“ popisuje rozdělování songů Fiala.

„Hodně mě překvapili Skyline, kteří předělali píseň (Je to) Nemožné, na tu už jsem úplně zapomněl. A stejně tak Vypsaná fiXa, ta sáhla po songu Hloupý a ztracený z desky Bajkonur,“ dodává. (sli)

[soundcloud url="http://api.soundcloud.com/tracks/29706661" iframe="true" /]

[soundcloud url="http://api.soundcloud.com/tracks/35772855" iframe="true" /]

[soundcloud url="http://api.soundcloud.com/tracks/35011028" iframe="true" /]