Mnoho povyku pro nic: Tuhle hru na Letních Shakespearovských slavnostech musíte vidět

Redakce

Loňskou, velmi úspěšnou komedii Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela si budou moci diváci vychutnat na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí. Shakespearova sváteční komedie o lásce, intrikách a lžích se odehrává v 16. století v sicilské Messině.

Střízlivě drsný příběh je plný překvapení, milostných zvratů, důvtipných pletich i zákeřných pomluv. Získá Claudio lásku Héró? Odhalí pošetilí strážníci Puškvorec se Štovíčkem intriky Dona Johna? Jak dopadnou šarvátky Benedicka a Beatrice? Zvítězí láska? Nebo…?

„Mám pro tuhle Shakespearovu komedii – nekomedii zvláštní slabost. Je rozkošně ukecaná a nepředstírá nijakou zvláštní filozofii, kromě té, že se nic nemá brát vážně. A taky nás poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším,“ říká o inscenaci Jiří Menzel.

Herecké obsazení je: Miloš Vávra (Don Pedro), Václav Jílek (Benedick), Lenka Zahradnická (Héró), Petra Horváthová (Beatrice), Radúz Mácha / Tomáš Vaněk (Claudio), Petr Čtvrtníček (Puškvorec), Leoš Noha (Šťovíček), Jan Révai (Don John), Jan Jankovský (Borachio), Václav Liška (Konrád), Daniel Rous (Leonato), Pavel Nový (Antonio), Jana Malá (Margareta), Marie Štípková (Ursula), Vladislav Beneš (mnich Francis), Jaroslav Šmíd (Hugo Placka), Martin Kubačák (Jirka Uhlíř) a Ctirad Götz / Václav Rašilov (Kostelník a Posel).

Mnoho povyku pro nic se bude hrát v Praze od 29. července do 1. srpna, od 3. do 8. srpna, od 10. do 15. srpna a od 17. do 20. srpna. V Ostravě v termínech od 22. do 24. července a v Bratislavě od 18. do 21. července.