Móda na Oscarech: Letošnímu červenému koberci dominovaly flitry a spousta holé kůže. VIDEO

Redakce

Předávání cen americké filmové akademie Oscar je každoročně provázeno nejen otazníky kolem vítězů v jednotlivých kategoriích, ale také neutuchajícím zájmem o to, v jakých šatech se hvězdy předvedou na červeném koberci. V letošním roce byly hlavním trendem blýskavé, flitry pošité róby a spousta odhalené kůže.

I letos se nicméně objevily hvězdy, které se odvážily jít do rizika a svou volbou se z převažujícího trendu vyčlenit. Patřila mezi ně například Charlize Theron v jasně červené róbě od Diora, či Cate Blanchett v šatech doslova vybuchujících květinami a peříčky značky Armani Prive. Od módních kritiků za ně sklidila jak pobaveně pozvednuté obočí, tak upřímný obdiv.

„Člověk musí milovat lidi, co jsou ochotní jít do rizika,“ řekla Andrea Lavinthal, která vede rubriku stylu a krásy v časopise People. „Jinak bychom viděli podstatně víc černých šatů,“ dodala.

Mezi jedny z prvních šatů, které po 150 metrů dlouhém koberci prošly, patřila světle žlutá róba od Louise Vuittona zdobená stříbrnými pajetkami. Oblékla si ji švédská herečka Alicia Vikander, která si vyčesala vlasy do vysokého ohonu. „Už to, že jsem tady, je absolutně neskutečné,“ prohlásila.

Spoustu vlastní kůže předvedla například Sofia Vergara v půlnočně modré róbě značky Marchesa, zatímco Daisy Ridley zářila stříbrnými flitry v šatech od Chanela s véčkovým výstřihem.

V podobném stylu, který krom kůže odhalil i její vnitřní malou mořskou vílu, se po koberci provlnila Saoirse Ronan v leskle smaragdových šatech od Calvina Kleina s holými zády a dramatickým véčkem vpředu. Proč smaragdově zelená? „Jsem hrdá na to, že jsem Irka,“ vysvětlila Ronan svou volbu.

Doslova oblečená-neoblečená byla Olivia Wilde – živůtek jejích šatů od Valentina netvořilo nic jiného, než dva úzké svislé proužky látky, zatímco róba značky Givenchy, kterou si oblékla Rooney Mara, byla módními odborníky označena za nejavantgardnější díky dramatickému rozparku nad levou nohou a otvoru ve tvaru kosočtverce na břiše. Zatímco Julianne Moore sáhla po černé klasice značky Chanel, mezi oblíbené barvy se letos zařadila především modrá – a sáhl po ní například i Sylvester Stallone.

Přehled vítězů Oscara: Dočkal se i Leo!

Jak to vypadalo na Oscarech: Vedly se i řeči o rasismu, hvězdou večera byl DiCaprio

Témata:, ,