Moderat, Bonobo a Diamond Version přijedou na Electronic Beats. Už je ale vyprodáno

Redakce

Mezinárodní festival Electronic Beats, v rámci kterého se loni v Česku poprvé představila zpěvačka Lana Del Rey, chystá na 28. března do Divadla Archa elektronickou lahůdku: berlínské elektronické supertrio Moderat, britského producenta a DJ Bonobo a německý projekt Diamond Version. Vstupenky stojí 380 korun v předprodeji, 550 korun na místě. Update: koncert byl během několika hodin vyprodaný.

Electronic Beats 2013: Lana Del Rey: Mrkací panenka kolébala Prahu
Electronic Beats 2012: Woodkid a Grimes – nová jména dobře metou
Electronic Beats 2010: Booka Shade zklamali, Hot Chip zazářili

Moderat vznikl v roce 2002 jako fúze post-raveřů Gernota Bronserta a Sebastiana Szaryho alias Modeselektor s o generaci mladším hudebníkem Saschou Ringem alias Apparatem, který měl rád neprobádané kouty elektroniky v kombinaci s popem. První desku vydal Moderat v roce 2003 pod názvem Auf Kosten der Gesundheit. Samotného Apparata přivezli Electrinic Beats v roce 2011.

Poslechněte si Bonobo a Moderat v Youradiu

Osmatřicetiletého Brita Bonoba, muzikanta, který propojuje prvky ambientu, jazzu, downtempa i klasiky, jsme loni viděli na Colours of Ostrava, kam přijel se svou aktuální deskou The North Borders.

Diamond Version je společný projekt německých hudebníků Alva Noto a Byetone, spoluzakladatelů Raster Norton, a japonského umělce jménem Atsuhiro Ito. Ten hraje na speciální nástroj Optron z fluorescentních trubek a doplňuje jím vystoupení na pomezí noiseu a elektroniky.

Festival Electronic Beats se v České republice odehrává každoročně od roku 2006, kdy odstartoval sérii hudebních vystoupení v pražském Veletržním paláci koncertem The Prodigy. Pak přišly na řadu kapely Underworldči The Orb, v rámci festivalu tu zahráli například i Hot Chip nebo Woodkid. (sli)