Monkey Business mají nový klip a jedou na turné ve znamení dobrých mrvů

Redakce

Monkey Business se letos vydávají na turné, které pojmenovali Vyznavači dobrých mrvů a tematicky bude napojené na propagaci recyklování. Šňůra má jarní i podzimní část a startuje ji dnes Jihlava, na koncertě na pražském Vyšehradě (22. května) Monkey Business oslaví čtrnácté narozeniny.

Kapela dnes zveřejnila nový klip k písničce My Day Is a Russian Play, v němž účinkuje dvojice tichých komiků Thomas a Ruhller, a na turné uvede zrecyklovanou verzi skladby Intercooler, v níž přenesla princip recyklace do hudební hříčky.  

Poslechněte si Monkey Busines v Youradiu

Fanoušci se na turné také mohou těšit na řadu hostů, účast potvrdili Rytmus, Wabi Daněk, Tomáš Hanák, Albert Černý, Tomáš Hajíček, Mucha, Michal Ambrož, Roman Dragoun nebo Petr Marek. Speciálním hostem pak bude formace

, čtveřice bubeníků, která předvede bubenickou show na barevné kontejnery pro tříděný odpad a další recyklované nástroje. (sli)

7. 3. Jihlava – Soul Club, 8. 3. Pardubice – Žlutý pes, 13. 3. Havířov – Stolárna, 14. 3. Krnov – Kofola klub
22. 3. České Budějovice – klub Slavie, 26. 3. Olomouc – U-klub, 27. 3. Brno – Fléda, 28. 3. Bratislava – Atelier Babylon, 11. 4. Karlovy Vary – Lidový dům, 12. 4. Plzeň – Buena Vista Club, 18. 4. Příbram – Junior Club, 19. 4. Mariánské Lázně – Klub Na rampě, 25. 4. Hradec Králové – Majáles, 30. 4. Praha – Majáles, 2. 5. Vyškov – Majáles, 7. 5. Brno – Majáles, 10. 5. Děčín fest, 22. 5. Praha – Vyšehrad