Muž nutí svou kočku k veganství

Petra Vorelová

Australan Harry Bolman (53) z města Golden Coast udělal ze své kočky veganku. A lidi se bouří.

Muž je veganem už třicet osm let. Kočku Umu má od loňska a hned ji začal taky krmit vegansky. „Jsem veganem od roku 1980 a všechna svá zvířata jsem krmil stejně. Uma je moje první kočka, ale před ní jsem měl ještě dva psy, kteří byli vegany po většinu svého života. Nejstarší z nich se dožil osmnácti let a oba byli velmi šťastní a zdraví. Umu jsem adoptoval před rokem a hned od začátku jsem věděl, že stejně jako já bude veganka. Odmítám mít ve svém domě živočišné produkty,“ říká Australan.

Lidi se na internetu proti jeho rozhodnutí nedávat kočce živočišnou stravu vcelku staví negativně. Vyjádřili se i někteří veterináři, například: „Výzkumy o tomto stylu stravování koček jsou zatím značně omezené a nemáme dostatek informací, zda jim to nemůže spíše škodit.“

Týrání zvířat?

„Někteří říkají, že je to týrání zvířat a že svou kočku zabíjím. Už by ale nemohli být dále od pravdy. Můj celý životní styl je zasvěcen záchraně zvířat a Zemi. Nikdy bych nedokázal ublížit svému mazlíčkovi,“ tvrdí fanaticky Bolman.

„Vím, že pro Umu, sebe i celou planetu dělám správnou věc. To je jediné, na čem záleží. Proč bych měl podporovat masový průmysl a zbytečně zabíjet nespočet zvířat? Vyznávám stravu, která nikomu neubližuje. Vždycky mě strašně zklame, když vidím vegany, kteří své mazlíčky krmí masem,“ pokračuje muž, který své kočce do stravy přidává aminokyseliny taurin a arginin, aby nejedením masa nestrádala.

Jaký máte názor na veganské krmení zvířat? Je to podle vás k jejich škodě, nebo ne?