Muž ubil psa smetákem, dostal ani ne 2 roky vězení

mim

Libor Okál, který loni na jaře zabil sousedovi psa smetákem, dostal trest dvaceti měsíců vězení s odkladem na tři roky. Taky odsouzený musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun.

„Soud muže uznal vinným z přečinu týrání zvířat,“ potvrdil webu iDnes.cz mluvčí okresního soudu David Kolumber. „Rozhodnutí zatím není pravomocné,“ dodal. Fenka patřila 70letému muži, který na ni byl fixovaný, měl jen ji. Rozsudku se nedožil, protože zemřel loni na podzim.

TV Prima Okál řekl, že ho smrt psa nemrzí, protože musel devět let snášet jeho štěkání. „Já jsem k tomu měl důvod. Když jsem byl na schodišti, tak to hulákalo, před barákem to hulákalo. Třikrát se mi ta potvora zakousla do nohavice. Tak říkám: A dost! Vzal jsem smeták, který byl u dveří. Bránil jsem se,“ hájil se Okál. Svědkové ale vyvrátili, že by byl pes agresivní. Prý jen štěkal.

Jak se to stalo

Incident se stal ve Zlíně. „Fenka utíkala po schodišti k hlavním vchodovým dveřím, kde na svého pána čekala a štěkala. Její hlasitý projev rozlítil čtyřicetiletého muže, který žije v tomtéž bytovém domě a šel právě kolem. Udeřil fenku metlou, která stála u dveří,“ popsala případ zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Desetileté fence, která byla křížencem jorkšíra a knírače, muž úderem rozbil lebku. Když k ní přišel majitel, krvácela a chrčela. Podle znalců umírala víc než 30 minut. Soud konstatoval, že zemřela zvlášť trýznivým způsobem.