Muzikál Sibyla ozdobí kostýmy za 8 milionů, scéna je ještě o dva miliony dražší

Redakce

Hvězdy muzikálu Sibyla, královna ze Sáby ukázaly část tolik očekávaných kostýmů z dílny kostýmního výtvarníka Josefa Jelínka. Na 380 kostýmů obleče 70 herců a zpěváků - producenty přišly na 8 milionů korun.

„Každý máme řadu převleků, kostýmy jsou překrásné, většina z nás také stráví hodiny  v maskérně, jsme všichni nadšení, kostýmy Pepíčka Jelínka jsou úchvatné,“ prozradil představitel hlavní mužské role, krále Šalamouna Daniel Hůlka.

Ten na představení kostýmů byl ještě bez bot. „To jediné se ještě nestihlo,  stále se šijou. Ale že já mám problém s botama, mě nepřekvapuje, to mám celý život,“ smál se Hůlka, který nosí boty velikosti 48, tedy třináctky.

„Já nechodím do obuvi okukovat hezké boty, ale už u vchodu mám otázku, zda mají třináctky,“ dodal se smíchem zpěvák a řekl, že nadšený je také velmi ze scény, kterou má na triku akademický malíř Daniel Dvořák.

Producentka Ema Krahulíková prozradila, že vyšla kvůli své náročnosti a propracovanosti na deset milionů korun. „Jenom točna stála přes milion korun. Na muzikálové scéně nemá obdobu. Nádherné a velmi nákladné jsou kulisy, projekce, rekvizity,“ vysvětlila producentka.

Nejdovážnější kostým kromě company mají Sibyly. Na kostýmové zkoušce velmi sexy kostým předvedla Elis Ochmanová, která se alternuje s herečkou a zpěvačkou Evou Burešovou.

„Když jsem poprvé kostým viděla, trošku se mi zatajil dech. Chvíli jsem přemýšlela, jestli bych do premiéry měla vůbec něco jíst, ale myslím, že to nebylo třeba. Nejsem vychrtlina, ale ani se mi to nelíbí. I v době Sibyly muži navíc měli rádi ženy krev a mlíko, takže myslím, že nějaký ten špíček se neřeší. Já jsem spokojená,“ dodala Ochmanová.

Míša Nosková v roli Hannah se ukáže společně s Karolinou Gudasovou, která je letos nominována na cenu Thalie, coby těhotná. Ani jedna z nich si v reálném životě těhotenství představit neumí.

„Já dceru mám a určitě žádné další těhotenství neplánuji. Ale přijde mi to docela sexy zase nosit bříško, naštěstí jen na jevišti,“ řekla Nosková, která se v druhé polovině muzikálu objeví ve velmi sexy kostýmu, který vypadá hodně civilně. „Má to být nová doba, doba budoucnosti, takže šortky a prsa ven to jistí,“ usmívala se.

Roli Ezry, správce pokladu, hraje herec Miroslav Hrabě, který přehlídku  kostýmů moderoval. Pochlubil se, že je dole naostro. „Nic pod kostýmem nemám a musím říct, že je to dost pohodlné. Možná to budu praktikovat i normálně,“ řekl.

„Zatím mám trenky, slipy nebyly dodány, tak jsem to vyřešil takhle a budu doufat, že to nikomu vadit nebude. Fakt zajímavý a pohodlný,“ dodal herec.

Volné  šaty si užívá také Hanka Křížková, která se v roli chůvy Lafity alternuje s Ilonou Csákovou. Hanka zhubla šestnáct kilogramů a vypadá skvěle. „Vědět, že budu mít takhle pohodlný kostým, tak snad nehubnu,“ smála se herečka.

„Samozřejmě jsem i kvůli zdraví šťastná, že se mi hubnout daří. Velkou roli v tom hraje samozejmě strava, pečlivě zvažuju, co jím, a hlavně nehladovím. Jím pravidelně,“ dodala Křížková.

Premiéra muzikálu Sibyla, královna ze Sáby je již 17. března v divadle Hybernia. Premiérové obsazení bude známo začátkem příštího týdne.

Janek Ledecký se dme pýchou: Jeho dcera vyhrála další cenu – díky snowboardingu

Nová vyhláška o pouličním umění omezuje svobodu projevu!

Témata: