Mužný romantik Bruce Springsteen ovládl Evropu

matoush

Bruce Springsteen vydal popovou desku a vyhrává hitparády, kde se dá. Francie se nemůže dočkat muzikálu s rockovým Mozartem a Švédsko si našlo hvězdu v kostýmu ve stylu 70. let. I takový byl šestý týden hitparád.

Jak vypadá první pětka na Billboardu? My Life Would Suck Without You od Kelly Clarkson je opět první. Změnu v obsazení zaznamenala druhá příčka. Vyšvihla se na ni Beyoncé se songem Single Ladies (Put a Ring On It). V TOP5 figuruje už desátý týden a evidentně se to nechystá zabalit. Dvojka minulého týdne Lady GaGa naopak pokračuje v sestupu. Píseň Just Dance je nyní až čtvrtá, předběhl ji song Heartless od Kanye West. TOP5 uzavírá Taylor Swift s Love Story.

V Británii pronikly mezi pět nejlepších hned tři novinky: na pátém místě Alesha Dixon a Breathe Slow, o jednu příčku výš se vyhoupl song Crack a Bottle, který natočili Eminem a 50Cent. A konečně jednička pro první týden – The Fear od Lily Allen.

Podívejte se na klip k The Fear od Lily Allen

Norsko přineslo na čtvrtém místě Superhero dvojice Eva & The Heartmaker. Jedná se o pilotní singl jejich debutového alba, které má vyjít na přelomu května a června. U fanoušků Indie scény vzbudil nadšení. „V rádiu to hrají každé ráno a uvízne mi to v hlavě až do večera. Je to bezva song na probuzení,“ popisuje svůj každodenní cyklus Minkusia z Osla.

Poslechněte si bezva song k probuzení

http://www.youtube.com/watch?v=-i_DwxqOSlk

V prodejnosti alb je na špici Bruce Springsteen a Working On A Dream. „Podezřívám Bruce, že tohle je jeho představa popového alba. Tím ale nechci říct, že je zženštilý. Jestli někdo dokáže být romantický a mužný zároveň, je to on,“ zhodnotil album britský Telegraph. Mužná romantika má úspěch: Working On A Dream je první v Německu, Belgii, Itálii, Dánsku…. Prostě skoro všude.

Poslechněte si, jak Bruce Springsteen vidí popové album

http://www.youtube.com/watch?v=XtS78vUUzJo

Francouzskou jedničkou je Tatoue-moi od Mikelangela Loconteho. Jedná se o první zveřejněnou nahrávku z muzikálu Mozart l’Opéra Rock. Jak název napovídá, je určena jak milovníkům Mozartova díla, tak i těm, jimž při pohledu na symfonický orchestr vyrazí husí kůže. Zajímá-li vás, jak zní mistr v moderním aranžmá, vězte, že premiéra bude 22. září v Paříži.

Podívejte se na Mozartovský klip

http://www.youtube.com/watch?v=USZ7-Hcnuko

Představte si zakulaceného padesátníka v lesklém bílém saku s červenými třásněmi. V ruce kytara, za zády bubeník, kytarista a heligonkář. Stojí na pódiu před davem šílících fanynek a vlní se ve středomořských rytmech. Ano, to je Úlet tohoto týdne. Píseň Carina od skupiny Larz Kristerz je ve Švédsku jednička. Takže nezbývá než dodat: užívejte muziky! 

Podívejte se na švédský úlet

http://www.youtube.com/watch?v=iXmNAC8VbT0

Billboard Hot 100 Music Charts (USA)
1. Kelly Clarkson – My Life Would Suck Without You
2. Beyoncé – Single Ladies (Put A Ring On It)            
3. Kanye West – Heartless      
4. Lady GaGa Featuring Colby O’Donis – Just Dance 
5. Taylor Swift – Love Story

theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. Lily Allen – The Fear
2. Lady GaGa – Just Dance
3. Tinchy Stryder Ft Taio Cruz – Take Me Back
4. Eminem Ft Dr Dre & 50 Cent – Crack A Bottle 
5. Alesha Dixon – Breathe Slow

Die offiziellen Charts (Německo)
1. Nelly Furtado & James Morrison – Broken Strings 
2. Mando Diao – Dance With Somebody
3. Katy Perry – Hot N Cold
4. Polarkreis 18 – Allein Allein.
5. The Killers – Human

Ultratop.be (Belgie)
1. Kings Of Leon – Use Somebody
2. Kid Cudi vs. Crookers – Day ‚n‘ Nite
3. Katy Perry – Hot N Cold
4. Amika – Amika
5. The Pussycat Dolls – I Hate This Part

 

videa:
(Lily Allen)
(Norsko)
(Bruce Springsteen)
(Francie)
(Švédsko)