Na Boží hod si nalaďte Nohavicovo Rádio Jarek

Redakce

Ostravský písničkář Jaromír Nohavica letos přichystal pro své fanoušky netradiční vánoční dárek. Na svém webu spustí na páteční Boží hod (tedy 25. prosince) dvanáctihodinové vysílání TV a Rádia Jarek. Premiérové jednodenní vysílání nazvané Od desíti do desíti nabídne i dosud nezveřejněné historické záznamy Nohavicových koncertů. "Některé jsem ani sám neviděl," řekl Nohavica.
Své fanoušky bude napínat celý Štědrý den, program vysílání totiž na webu zveřejní až v pátek ráno. Dárek si Nohavicovi fandové budou moci rozbalit v 10 hodin, kdy začne TV Jarek postupně vysílat záznamy koncertů a dokumentů o koncertních turné i natáčení. Televizní vysílání bude střídat Rádio Jarek s dalšími historickými záznamy a raritními nahrávkami. "Perličkou je například záznam mého vystoupení před 20 lety na legendárním festivalu v Polsku, který se konal asi dva týdny před listopadovými událostmi u nás. Sám jsem ho v podstatě neviděl, ani nevím, jak jsem tam tehdy vypadal," okomentoval Nohavica záznam z česko-polské akce ve Vratislavi považované za předehru sametové revoluce.
Do Polska se chce Nohavica pravidelně vracet v příštím roce, který podle něho bude především koncertní. Koncertovat bude v příštím roce také po Česku, Moravě a Slezsku; turné po severní Moravě zahájí 25. ledna v Třinci na Frýdecko-Místecku. Před sebou má ale i několik dalších rozjednaných koncertních turné v zahraničí. "Vypadá to, že se v létě poprvé v životě vydám do Moskvy. Těším se, že se podívám na místa, která jsem zatím znal jen z písniček Vysockého a Okudžavy," prozradil Nohavica. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit