Na čem podle horoskopu stavíte své ego?

Paga

Ego je dobrý sluha, ale špatný pán. Vede vás k úspěchu, když ale překročí únosnou mez, stane se z vás sebestředný idiot. V jakých oblastech k tomu máte nakročeno podle horoskopu?

 1. Beran. Ego je zodpovědné za vaši velkolepou stránku osobnosti. Jste rádi, že je podpořené vaším smyslem pro zodpovědnost a spolehlivost, zároveň si ale uvědomujete, že bez rodiny a přátel byste byli namydlení. I když to někdy vypadá, že jste neochvějní egoisti, blízcí jsou pro vás na prvním místě.
 2. Býk. Své ego stavíte na svém smyslu pro umění – a tím nutně nemyslíme, že jste malíři nebo zpěváci. Nezřídka lze najít Býky mezi návrháři a designéry. Milujete luxus a vše, co je pěkné. Musíte si dávat jen pozor, abyste se nenechali stáhnout něčím nepoctivým, protože k tomu vaše ego inklinuje taky. Překonejte tato pokušení a úspěch na sebe nenechá čekat.
 3. Blíženec. Vašemu egu velmi lichotí, když máte možnost být ve světle reflektorů. A to nutně nemusí znamenat, že se dostanete do televize. Stačí vám, když jste obklopení lidmi, kteří obdivují váš intelekt, ostrovtip a názory. Samozřejmě jste taky štěstím bez sebe, když si k vám někdo přijde pro informace. Nebojte se svých schopností a rozvíjejte je. Pozor ale na nabubřelost. Chytráky nemá nikdo rád.
 4. Rak. Vaše hruď se dme pýchou, když někdo ocení vaši snahu. To vám pomáhá, když se cítíte vyhořelí a bezmocní. Ale zkuste se pochválit i sami, nestavte své štěstí na ostatních. Vaši nejbližší obdivují houževnatost vašeho snažení ze všech nejvíc a neustále. Myslete na to, až bude vaše nálada a hrdost na bodu mrazu.
 5. Lev. Nikdy byste to nepřiznali, ale vaše ego roste s tím, jak ostatní oceňují, co pro ně děláte. Nechcete děkovné dopisy ani salvy slávy, stačí blažený úsměv a podobné náznaky upřímné radosti. Pak víte, že tu nejste zbytečně a dál můžete hrát svou roli lva salónů. Rádi se cítíte milovaní a chcete, aby vám byl protějšek oddaný. To jsou pevné základy vašeho ega.
 6. Panna. Panny, vy potřebujete vidět, že se neustále někam posunujete. Jakmile je to jinak, netroufáte si své ego ničím živit. A je úplně jedno, co říkají ostatní. Dopadá to tak, že se svým egem neustále bojujete. Když se vám daří, máte problém ho udržet na uzdě, když se vám nedaří, musíte se snažit, abyste se nezhroutili.
 7. Váhy. Absolutně vám nepomáhá, když někdo obdivuje váš vzhled. Je to podle vás povrchní a pomíjivé. Zato když se někdo rozvypráví o vašem intelektu, rázem vaše ego začne růst jako houby po dešti. Užíváte si to s pověstným balancováním na miskách vah. Vyvažujete někde mezi samožerstvím a zdravým sebevědomím. Naštěstí se vám to daří bravurně.
 8. Štír. Ovládá vás intelekt, a proto máte velmi nezdolné ego. Jenom občas se stává, že vás někdo opravdu srazí k zemi tak, že ani nejste schopní zasadit svoje zákeřné bodnutí. Ale to se nestává tak často. Většinou děláte všechno pro to, abyste byli obklopení limi, kteří vás milují a obdivují. A vaše ego je spokojené.
 9. Střelec. Střelci, zbožňujete, když se můžete stylizovat do role učitele. Proto je na první pohled jasné, že si „honíte ego“, když můžete ostatní poučovat o tom, co nevědí. Taky vám samozřejmě dělá dobře, když se někdo směje vašim vtípků. Ale z toho už je spíš taková klasika…
 10. Kozoroh. Máte tak moc plné ruce práce, že nemáte čas zabývat se nějakým egem! Teprve až když dosáhnete některého ze svých cílů, hřejete se na výslunní. To ale většinou netrvá dlouho, protože se rázem pouštíte do něčeho nového. Pomáhá vám potkávat inspirativní lidi. Ti vás tlačí dopředu a vy na sebe pak můžete být pyšní. I tak se z vás ale nestávají egoisti.
 11. Vodnář. Vodnáři, máte tak silné ego, že ani nepotřebujete, aby vás někdo chválil nebo obdivoval. Znáte svou hodnotu, rozumíte svému místu ve společnosti. Aby ale vaše ego nevylétlo komínem, zkuste čas od času pomáhat ostatním a vystoupit mimo svou komfortní zónu. To vám pomůže držet se při zemi.
 12. Ryby. Ryby mají většinou ego na hranici sebelítosti, především ty únorové. Je to pro vás něco absolutně zbytečného a nepotřebného. Raději dosahujete výsledků v harmonii a míru, než abyste soutěžili, cpali se někam, nebo nedej bože šli přes mrtvoly. Když pečujete o své duševní zdraví, máte dostatek síly čelit všem výzvám a nenechat se zatlačit egoisty okolo.