Na délce penisu nezáleží. Něco je ale klíčové…

Petra Vorelová

Říká se, že na velikosti penisu nezáleží. To je pravda tak napůl.

Na délce totiž nezáleží, to je pravda. Na něčem ale ano. Ženy upřednostňují tlustší penisy. Australští vědci přišli na to, že takovým dávají přednost i jiní savci.

Zoologové z University of Western Australia sledovali myši, jejichž samci mají v penisu kost. Při páření byli úspěšnější ti samci myší, kteří měli penisovou kost širší, nikoli delší, uvádí web Odhaleno.cz.

„Náš výzkum podporuje hypotézu, že tvar penisu a nikoli jeho velikost jsou důležité pro pohlavní výběr, a vede k naléhavé otázce, jak tato struktura ovlivňuje schopnost samců zplodit více potomků, když se samice páří s více samci,“ uvádí doktor Gonsalo Igreja Andre z University of Western Australia v Perthu.

Další výzkum

Kalifornská neuroložka Nicole Prause zase ve své studii prokázala, že ženám v dlouhodobém vztahu stačí, když má partner menší penis, ale pokud jde o úlet, přejí si, aby jejich objet měl penis větší. Podle výzkumu Prause partnerovi stačí šestnáct centimetrů na délku a dvanáct centimetrů v obvodu, milenec by měl mít penis v průměru dlouhý 16,3 centimetru mající v obvodu třináct centimetrů.

„Věda dlouhodobě dokazuje, že průměr penisu, či chcete-li jeho obvod, jsou daleko důležitějším faktorem pro ženské preference a uspokojení při souloži,“ tvrdí doktorka Prause. Jak to máte radši vy, dámy?

Témata:, ,