Na Noc divadel můžete v Praze vyrazit i na poslední chvíli

Redakce

Po Muzejní noci nebo Noci kostelů je tu večerní program pro divadelní fanoušky. V sobotu 16. listopadu proběhne i v České republice Noc divadel. Na netradiční představení či zákulisní prohlídky zve celkem 38 institucí nejen v Praze. Jejich přehled najdete zde, od 13 do 22 bude navíc otevřený Divadelní ústav v Celetné 17 v Praze 1, který poslouží jako informační centrála.

Řada divadel už sice kapacitu na sobotní večer naplnila, stále ale zůstává několik míst, kam můžete vyrazit bez předchozího objednání.

Například ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab provede v 17:00 návštěvníky zákulisím, Švandovo divadlo nabízí vstup bez předchozí rezervace na celý svůj program (v 19:00 si zde nenechte ujít Automat na filmy v podání souboru Buchty a loutky). "Neexistuje film, který by Automat neměl v archivu, společně s herci tak můžete zažít třeba Babičku, Terminátora nebo Titanic," lákají organizátoři.

Meetfactory zjistíte, jaké to je, když se herci seznamují s textem na první čtené zkoušce, v Klubu Mlejn zase proběhne exhibice nového cirkusu. Experimentální prostor NoD si připravil komponovaný večer s názvem NoD inclusive – Víc než jen konzumace, Divadlo Ponec nabídne site-specific představení Naučená bezmocnost souboru VerTeDance. Zůstat tu můžete i na pozdně noční tango tančírnu. (sli)