Na pátečním koncertě pro Havla zahrají Plastici, Pavlíček nebo Živé kvety

Redakce

Na pátečním koncertě ve Velkém sále Lucerny vystoupí na počest Václava Havla řada kapel, k nimž měl bývalý prezident vztah.

Kromě Plastic People of the Universe je to například Garáž Tonyho Ducháčka, Hudba Praha, Michal Pavlíček, Monika Načeva, Bez ladu a skladu, Toxique nebo slovenské Živé kvety, jež si oblíbil i letos zesnulý Magor Jirous. Kapela o něm napsala skladbu S Magorom.   

Na akci se prodávalo celkem 4 tisíce volných lístků, které si zájemci rychle rozebrali.

"V celém paláci Lucerna se odehrají různé akce a happeningy. Kino bude místem divadelních představení. Zahradní slavnost uvede s Divadlem na tahu Andrej Krob, soubor Buchty a loutky sehraje Horský hotel, brněnské Divadlo Husa na provázku Havlovu hru Prase. V kavárně budou vystaveny snímky fotografů, kteří provázeli Václava Havla – Bohdana Holomíčka, Tomkiho Němce nebo Oldřicha Škáchy, Lucerna Music Bar poskytne prostor mladým kapelám. Na cestě do Prahy je i Ivan Kral a Suzanne Vega – zda vystoupí ve Velkém sále, samozřejmě nevíme, protože to není akce, která by se organizovala měsíc. Zrodila se před dvěma dny, teprve teď oslovíme umělce, kteří by mohli hrát," řekl mluvčí akce Ladislav Špaček.

Česká televize bude od 20:00 vysílat dvě hodiny programu vysílat živě. Celý plán večera je možné prostudovat na  této adrese. Ti, kteří se na akci nedostanou, ji mohou sledovat na velkoplošné obrazovce uprostřed Václavského náměstí. (sli)