Na podzim vyjdou společné songy Jacksona a Mercuryho

Redakce

Tři skladby, které spolu nahráli americký zpěvák Michael Jackson a frontman britských Queen Freddie Mercury, vyjdou vůbec poprvé v historii letos na podzim. Písně vznikly už v roce 1983 v Kalifornii, nikdy se však nedočkaly albového provedení, protože dvojice jich nenahrála tolik, aby vydaly na celou desku.

Kytarista Queen Brian May, který se na nahrávkách také podílel, na svém blogu uvedl, že společně s producentem Williamem Orbitem pracuje na zkompletování záznamů. Projekt je to prý "vzrušující, podnětný, emočně vysilující".

Mezi Jacksonem a Mercurym panovalo podle manažera Queen Jima "Miami" Beache jisté napětí poté, co si Jackson s sebou do nahrávacího studia přivedl lamu – jednoho ze svých zvířecích mazlíčků. "Mercury mi volal a řekl: ‚Miami, drahý, můžeš přijít? Musíš mě odsud dostat? Nahrávám tu s lamou," řekl Beach.

Freddie Mercury zemřel v roce 1991 ve svých 45 letech na následky onemocnění AIDS. Michael Jackson zemřel v červnu 2009 ve věku 50 let po neúmyslném předávkování léky. (kač, sli)