Na prodej je zámek, kde natáčeli David Bowie či Elton John

Redakce

Ve Francii je na prodej zámeček Hérouville, kde v 70. letech natáčely své desky největší britské hudební hvězdy včetně Davida Bowieho, Eltona Johna,Iggyho Popa či Bee Gees. Sídlo je ke koupi za 1,3 milionu eur (asi 33 milionů korun).

Zámek, který stojí asi 30 kilometrů severně od Paříže, byl postaven v roce 1740. Jeho novodobou slávu odstartoval francouzský hudebník a autor hudby k Angelice či Fantomasovi Michel Magne, který ho v zanedbaném stavu koupil roku 1962. Při rekonstrukci si v něm zřídil i soukromé nahrávací studio, které později začal pronajímat. V hudebním světě se velmi rychle roznesla zpráva o jeho kvalitě, muzikanti navíc mohli při nahrávání pobývat přímo na zámku, kde měli veškerý komfort.

V objektu tak vznikly například desky Low (1977) Davida Bowieho, Don´t Shoot Me I´m Only the Piano Player (1973) Eltona Johna, How Deep Is Your Love (1977) od Bee Gees, The Idiot (1977) Iggy Popa nebo Obscured By Clouds (1972) od Pink Floyd.

Slavná éra skončila v roce 1979, kdy Magne musel zámek kvůli dluhům prodat. V posledních třiceti letech byl dům většinou prázdný, úřady totiž nepovolily jeho rekonstrukci na luxusní byty. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit