Na Rock for People přijede Mike Skinner aka The Streets

Redakce

Největší český festival Rock for People oznámil první velké jméno. Je jím "originální plagiátor" Mike Skinner alias The Streets. Ten v době potvrzení termínu zároveň oznámil, že svou sóloformaci uloží v létě k ledu. "I když je Skinner mistrem v mystifikacích a překvapeních, tuzemské publikum by se nemělo spoléhat, že od The Streets dostane v budoucnu druhou šanci," dodává Jiří Hlinka z organizátorského týmu Rock for People.

RfP: Dáváme zelenou různým žánrům
Mezi další potvrzené kapely se letos řadí i britští The Wombats, kteří se proslavili singlem Let´s Dance to Joy Division (

nebo Němců Beatsteaks.

„Letošní program bude co do žánrů ještě pestřejší než ten loňský. Ukazuje se, že tuzemské festivalové publikum stále vyžaduje trochu vzpomínání. Rok od roku ale stoupá povědomí o nejnovějších jménech na alternativní scéně, proto se nebojíme ani méně známých jmen,“ říká k dramaturgii line-up dramaturg Petr Fořt z pořádající agentury Ameba Production.

Festival Rock for People (2. – 5. 7. 2011), který se letos uskuteční posedmnácté, chystá vedle několika hudebních premiér pro návštěvníky i několik dalších novinek. Proměnou projde například architektonické a designové řešení Festivalparku, významné rozšíření se chystá u nehudebního programu, inovace čekají rovněž stanové město a systém parkování.

Lístky na festival koupíte přes síť Tickets For People za 1 310 Kč. Cena se však bude zvyšovat. (sli)

Poslechněte si The Streets