Na světě existují jen čtyři typy žen. Který z nich muže nejvíce přitahuje?

Lucie Bryndová

Barva vlasů, tvar postavy, výška nebo barva očí, jsou atributy, podle kterých si muži ženy často vybírají. To, jak se od sebe odlišují ženy ve svém nitru, je ale při výběru partnerky to nejdůležitější. Podstatou jsou ženské energie nebo lépe řečeno jejich vzájemný poměr. Každý muž by doma chtěl mít partnerku, která by byla vášnivou milenkou, nadšenou dívkou, váženou královnou, ale zároveň inspirativní múzou. To je ideální stav. Ne vždy tomu tak ale je a některá z energií u ženy převažuje. Které ženy muže nejvíce přitahují?

Podobně jako rozdělil Hippokrates typologie temperamentu do čtyř skupin, a to podle tělesných šťáv, jejichž poměr určuje reakci člověka na okolí, rozdělila projevy ženské energie do čtyř skupin ve své knize Kruh ženské síly: Energie prvků a tajemství svádění ruská spisovatelka Larisa Renar. Jak?

  1. Hospodyně – fyzická úroveň. Hospodyně je projevem ženské energie na fyzické úrovni, která se vyznačuje typickými znaky vzorné ženy v domácnosti. Žena je starostlivá, pečuje o chod domácnosti, stará se o kuchyň, vytváří svému protějšku pohodlí, podporuje ho a utěšuje ve chvílích, kdy to nejvíce potřebuje. Pokud v ženě převládá tato energie, poznáte to podle toho, že je vyrovnaná, sebevědomá, citově stálá, doplňuje vás a je schopná všechno, co vytvoříte, dovést k dokonalosti. V sexuálním životě je trochu ostýchavá.
  2. Holčička – emoční úroveň. Na emoční úrovni je pak založena ženská energie holčičky neboli dívky. Tato energie je důležitá zejména pro to, že v mužích vzbuzuje ochranářský instinkt, kdy cítí, že je žena křehká, musí ji chránit a vážit si jí. Žena s dominancí této energie se vyznačuje obdivem a nadšeným nasloucháním partnera, radostí z jeho úspěchu a oceňováním jeho úsilí. Je to také energie, která pomáhá ženě zůstat bezprostřední.
  3. Královna – duševní úroveň. Energie královny, která je podstatou duševní úrovně, se vyznačuje inteligencí a vzděláním, schopností ženy vést intelektuální rozhovory, uvědomovat si závažnost problémů, schopností řídit a inspirovat. Taková žena se projevuje jako nezávislá, nepředvídatelná a tvůrčí bytost, které musí být věnován dostatek svobody.
  4. Milenka – sexuální úroveň. Tato úroveň tvoří poslední, neméně důležitou součást každé ženy. Žena s převahou této energie je vášnivou milenkou, která zná všechna intimní tajemství, ví přesně, co chce a co očekává její protějšek. Nebojí se zakázaného ovoce. K takové ženě to muže neustále táhne a touží po ní každou noc. Milenka je talentovanou ženou, plnou inspirace, vášně pro život.

Po čem muži touží?

Muže přirozeně nejvíce přitahují ženy, u kterých převládá energie milenky. Ale to neznamená, že by takovou ženu chtěli mít doma. Pro skutečný vztah, který není založený pouze na sexu a hezkých chvílích, je důležité projít všemi stádii a uzavřít tak pomyslný kruh.

V ideálním případě by měl začít vztah s převahou energie milenky, následovat by měla královna, která v muži vyvolá lovecký instinkt, postupem času by měla nastoupit energie poslušné dívky a nakonec energie hospodyně. Jakmile se tento kruh uzavře, je žena připravena být perfektní partnerkou.