Na Sziget přijelo za Blur či Cavem přes 360 tisíc lidí

Redakce

Na týdenní maďarský festival Sziget se letos přijelo podívat 362 tisíc fanoušků ze 69 zemí. Je to sice o něco nižší číslo než loni, i tak si ale akce uchovává status největšího evropského festivalu. Letos na něm zahráli muzikanti z 59 států, například i z Venezuely, Indie, Mali nebo JAR. Mezi největší hvězdy patřili Blur, Nick Cave, Editors, Dizzee Rascal, Mika, Biffy Clyro či Woodkid.

Report ze Szigetu 1
Report ze Szigetu 2
Report z Blur

Program se odehrával celkem na 54 místech ostrova Óbudai, připravovalo ho více než 7500 lidí. Nad areálem svítiolo více než třicet kilometrů speciálního osvětlení a dvacet hektarů stromů dostalo vánoční světelnou výzdobu.

O zdraví a bezpečnost se staralo 400 zdravotníků, 1200 členů security a několik stovek policistů nejen z Maďarska. Největší obtíže působilo rekordní tropické počasí, proto organizátoři do areálu nachystali speciální chladící brány a osvěžovače. Do nějvětšího stanu (stage A38) se vešlo 5 tisíc lidí.

Ostrov svobody, jak si Sziget říká, zavřel své brány za fanoušky v pondělí 12. srpna a ihned se začalo s úklidem a renovací. Ta bude trvat nejméně týden, poté se bude obnovovat trávník a zeleň tak, aby ostrov sloužil po zbytek roku jako veřejný park. (sli)

Dobré ráno, Szigete

http://www.youtube.com/watch?v=DxxKwr8ftwg