Na turecké diskotéky chodí (jenom) celebrity


Soutěžíte s Becherovkou Lemond o cestu do španělských, italských nebo tureckých diskoték? Pak vás určitě bude zajímat, jak to vypadá v Crystal a Babylon klubu v tureckém Istanbulu...

Stereolab v BabylonuBecherovka Lemond nabízí těm, kdo mají rádi citronové panáky (a dají si jich s kamarády několik, za což budou odměněni páskem se soutěžním kódem), možnost podívat se do hlavního města Turecka – Istanbulu. Kromě prohlídky města čeká na ty, kterým se na webu Lemondu podaří "vytočit" si správnou kombinaci obrázků, i návštěva proslulých diskoték Crystal a Babylon Alacati.
Oba kluby jsou pro Středoevropany dost nevšední – jednak jsou nóbl, a pak – netančí se tam jen uvnitř, ale i venku. U moře.

Club Crystal patří k těm nejvíc trendy klubům v Istanbulu. Že byste si do něj odskočili třeba z nákupů, jen v džínech a tričku? Neexistuje. Přísní vyhazovači vás dovnitř pustí jen v party oblečku. Ostatně před půlnocí si tu moc legrace neužijete, ta pravá disko nálada tu přichází obvykle až kolem druhé ráno. Manažeři klubu, který má otevřeno jen v pátek a v sobotu, o svém podniku hrdě vypráví, že pracují pro ten "nejvíc sexy klub celém Istanbulu." Ať to zní jakkoliv nabubřele, faktem je, že mezi časté návštěvníky patří místní celebrity a hraje tu řada talentovaných i populárních tech-housových dýdžejů. Výjimkou není, že o víkendu se do klubu vůbec nedostanete, protože zkrátka nejste na seznamu několika stovek vyvolených.  

CRYSTAL
Kde:
Muallim Naci Caddesi 65, Ortakoy
Otevřeno: Pátek, sobota, ovšem do 5 ráno
Web: www.clubcrystal.org
Mail: banu@909pro.com
BABYLON ALACATI
Kde:
Sehbender Sok. No. 3, Asmalimescit – Tünel
Kdy: podle koncertu, DJ sety od půlnoci
Web: www.babylon.com.tr
Mail: info@babylon.com.tr

Do Crystalu se vejde maximálně 600 lidí, kteří mohou buď tancovat na menších parketech, nebo popíjet v nejrůzněji koncipovaných místnostech a zákoutích. Důraz se tu klade jak na pohodlí, tak na barvy, tvary a materiály.  

Druhý zajímavý istanbulský podnik, Babylon, bude sympatický pro ty, kdo si rádi poslechnou nejdřív koncert, a potom zůstanou na baru na pár drinků. Je to klasický klub středievropského střihu se zajímavě vyřešeným barem na horním balkóně.
V říjnu se v tomhle klubu v centru města bude například odehrávat prestižní jazzový festival (hraje se tady ale i rock, electro a další styly, vystoupili tu například Bajofondo či Stereolab nebo Elbow). Po koncertu tady pak o víkendech nastoupí zajímavý DJ. Za vstupenky utratíte okolo dvaceti lir, tedy asi deset euro. Ovšem pozor, skoro stejně tu stojí i třeba mojito.   

Poslechněte si tracky z Crystalu

http://www.youtube.com/watch?v=CKGBPxGcSTM

Témata:, ,