Na United Islands dorazí Audio Bullys

Redakce

Představitelé britské elektronické scény Audio Bullys, španělská kapela La Troba Kung Fu nebo ska punkový objev Russkaja z Rakouska budou největšími hvězdami hudebního festivalu United Islands, který se od 23. do 25. června 2011 uskuteční v historickém centru Prahy. Tuzemskou scénu budou reprezentovat skupiny Republic of Two, Dva, Kazety, Please the Trees nebo rappeři Prago Union.

V oblasti mezi Žofínem, Střeleckým ostrovem, Dětským ostrovem a Kampou vyroste pět hlavních scén, na kterých vystoupí více než 100 kapel z 15 zemí. Z dalších zahraničních účastníků vedle anglické producentské dvojice Audio Bullys potvrdili svoji účast například slovenská populární skupina Billy Barman, polský electro-housový projekt Ax Musique, jejich krajané Mitch & Mitch, lucemburská indie-electro skupina Metro nebo belgický hard rockový objev Thot.

"Čekáme na potvrzení několika interpretů, ale program je více méně kompletní. Specifikem letošního ročníku je nejsilnější účast zahraničních interpretů za posledních několik let," uvedl hlavní dramaturg festivalu David Gaydečka.
    
Součástí festivalu bude 23. června tradiční klubová noc, která se uskuteční ve dvaceti pražských klubech a představí nové talenty domácí scény a kapely, jež se chystají v roce 2011 vydat novou desku. (sli)

Poslechněte si Audio Bullys