Na vánoční besídce Monkey Business zazněl Jackson i (živý) Petr Janda z Olympicu


Předvánoční čas je obdobím nejrůznějších večírků, z nichž některé se do paměti vryjí jako nudné a otravné, jiné zase pobaví a naladí na slavnostní atmosféru. Jeden takový velmi podařený vánoční večírek s řadou vtípků a vzácným hostem uspořádala včera ve velkém sálu pražské Lucerny česká funková klasika Monkey Business.

Matěj RuppertProstorný sál Lucerny byl včera až po střechu našlapaný nedočkavými fanoušky. Někteří se těšili tak moc, že si svoje Monkey Business krátce po půl deváté doslova vydupali.
V pravou chvíli se na pódiu objevila záhadná velká krabice s nápisem „40“, krátce na to i zpěvák Matěj Ruppert v originálním bílém kostýmu jako Darth VaderHvězdných válek. Tak tomu říkám impozantní nástup!

Vzápětí z krabice vyskočila zpěvačka Tonya Graves, také celá v bílém, a společně s Matějem zahájila večírek písní Who Killed My Libido? z aktuálního alba Twilight Of Jesters. Doprovázel je při tom samozřejmě zbytek hvězdné opičí kapely, klávesáci Roman Holý a Ondřej Brousek, kytarista Oldřich Krejčoves, basák Pavel Mrázek a bubeníci Matěj a Tonya Graves, která včera slavila čtyřicátinyMartin Houdek a Imran Zangi. Ani pánové nevypadali na to, že dneska se budou nudit, oblečeni totiž byli do minisukní a silonek.

Umírněný vánoční večírek? Spíš rozjetá funková party
Také jste byli zvědaví, proč kapela lákala na koncert se čtyřicítkou v názvu? A proč z krabice s nápisem vyskočila zrovna Tonya? Nápověda byla jasná: Tonya Graves včera slavila čtyřicátiny. Po bouřlivém aplausu, kterého se jí od publika dostalo, skupina nasadila strhující tempo funkovým hitem King Of Discotheque.

To, že je Matěj rozený showman, se potvrdilo i včera večer, kdy byl obzvlášť ve formě. Rozdováděné publikum bavil celý večer vypečenými hudebními vtípky, Ondřej Brousekvystřihnul si operní sólo, rapoval v češtině, na konec písně MJ Is 50 vpašoval úryvek z Jacksonova „záchranářského“ Earth Songu nebo vyhecoval diváky k zazpívání písně Happy Birthday pro Tonyu. Přestože, zřejmě i kvůli futuristickému kostýmu, roznožku nepředvedl, stydět se nemusel ani za svoje pohybové kreace.

Jako host se včera na pódiu objevil člověk, kterého by asi pravděpodobně nikdo nečekal – nestor české rockové muziky Petr Janda. Jeho narozeninový duet s Tonyou, která v písni Jedeme dál zastoupila Petru Janů, i ten s Matějem, kdy společně zapěli Jasnou zprávu, patřil ke skvělým okamžikům večera a fandové ho přijali s obrovským nadšením. Bezvadné publikum mělo vůbec největší podíl na tom, že celá kapela ze sebe vyždímala maximum a stejně tak si vychutnala adrenalinovou jízdu na vlně euforie, kterou mezi fanoušky vyvolala.
Jako přídavek zazněla předělávka písničky Prachy nečekají od Pražského výběru a nemohly chybět ani dva největší hity, My Friends a Piece of My Life. Pomyslnou tečku za bezchybným vánočním večírkem udělal Matěj svým typickým pliváním ohně, na úplný závěr vybuchl efektní ohňostroj barevných papírků. Tak šťastné a veselé s Monkey Business!

Monkey Business
17. prosince 2009, Praha, Velký sál Lucerny

Témata:, ,
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit