Náročné léto O5 a Radeček: Koncertují jako o život a připravují novinku

Redakce

Letošní extrémně horké léto vybízí k ležení u vody a užívání si prázdnin. Ovšem ne kapelu O5 a Radeček, která si místo volna dopřává dvojitou porci práce, když kromě mnoha koncertů pilně připravuje premiéru nového singlu.

Ve studiu BBC v Londýně natáčí v těchto dnech kapela novou skladbu, se kterou chce navázat na úspěch písně Vloupám se, která se od začátku letošního roku až do teď drží mezi nejhranějšími singly v českých rádiích. Hudebníci z podhůří Jeseníků nahrávají nový singl pod dohledem producenta Jaye Reynoldse.

„Jay nám míchal už minulý singl Vloupám se a protože tehdy odvedl dokonalou práci, požádali jsme ho o spolupráci znovu. Jsme moc rádi, že má čas a hlavně chuť s námi zase pracovat,“ říká frontman „Radečků“ Tomáš Polák.

Podle sdělení zpěváka se kapela po úspěchu minulého singlu ocitla pod určitým tvůrčím tlakem, když od ní nyní všichni očekávají další podobně hitovou píseň. Podaří se kapele navázat na úspěch česko-slovenského duetu Vloupám se, který si na internetovém portálu Youtube poslechlo už dva a půl miliónu lidí?

„Věříme, že ano, už máme natočený demosnímek včetně základní produkce. Nahrávku jsme testovali na kamarádech a známých, kteří jsou na naši hudbu přísní, a reakce jsou příznivé,“ uvedl Tomáš Polák.

Kromě práce na novém singlu zaměstnává „Radečky“ koncertování po celé republice. Přes léto je mohou fanoušci vidět a slyšet na čtyřiceti koncertech! Baví kapelu život na pódiích i po dvaceti letech existence?

„No, teď hrajeme opravdu často, takže je to někdy náročné, zvláště když máme všichni ještě normální zaměstnání. Koncerty nás ale pořád hodně baví. Nejhorší je cestování. Z našeho domova v Šumperku je to všude daleko. Například uplynulý víkend jsme najezdili v dodávce přes tisíc kilometrů, to je jako na Makarskou do Chorvatska, akorát jsme se nekoupali v moři, ale v dodávce ve vlastním potu,“ dodal pobaveně zpěvák.