Narozeninově-benefiční Galakoncert zpěvačky Petry Janů v pražské Lucerně


Tento týden se uskutečnila v centru Prahy ve Fusion hotelu tisková konference k narozeninově-benefičnímu Galakoncertu zpěvačky Petry Janů, který se uskuteční ve velkém sále pražské Lucerny v pondělí 19. listopadu 2012 od 20.00. Zpěvačka dorazila ve slušivé kožešinové vestě a s evidentně dobrou náladou, kterou rozdávala na všechny světové strany. Tentokráte přišla bez svých pěveckých kolegyň Evy Pilarové a Marty Kubišové, které na koncertu v Lucerně vystoupí spolu s legendárním kytaristou Otou Petřinou. Role moderátora se tentokrát ujal zpěvák Martin France, který je zároveň s Michaelou Kocourkovou producentem pražského koncertu.

Vedle zpěvačky used také ještě módní návrhář Mike Zachevar, který pro zpěvačku šije 3 róby a asi nejluxusnější z nich budou zlaté šaty s vlečkou, v kterých zpěvačka, která má skvělou postavu bude vypadat určitě úžasně. Petra Janů k tomu sama podotkla: „V těch nádherných zlatých šatech budu stát jako přikovaná, protože mám hodně vysoké podpatky a co se může stát subretě horšího, než že zakopne, spadne a nohy zůstanou viset někde ve vzduchu. To je pro mě příšerná představa, ale zase novináři by si na mně zgustli a měli by o čem psát“, směje se Petra Janů.

„Nejdříve jsem měla strach z toho, jestli se Lucerna vyprodá, ale teď když už vím, že zbývá nějakých posledních 20 vstupenek na sezení a zbytek už se bude prodávat pouze na stání, tak teď mě zase oblévá horko, abych nezapomněla text nějaké písničky nebo právě, abych právě nespadla. Ale ve finále jsou i horší věci, že?“ 🙂

Petra Janů oslaví čtyřicet let své profesionální kariéry, zahrnující dvacet alb, kterých se prodalo téměř dva miliony kusů, dvanáct úspěšných muzikálových rolí, tří Zlatých slavíků a tisíce úspěšných vystoupení.

Divu doprovodí skupina Golem. S touto skupinou Petra spolupracuje již třicet let. Čeká vás průřez celou zpěvaččinou kariérou zahrnující rock, jazz, muzikály i pop.

Tento koncert je koncipován i díky sociálnímu zaměření Petry Janů zároveň jako benefiční, neboť 60,- Kč z každé prodané vstupenky bude v den tohoto koncertu předán občanskému sdružení Debra – lidem (a hlavně dětem) s nemocí motýlích křídel, jehož tváří je herečka Jitka Čvančarová, která si šek osobně přebere v den koncertu. Na Tiskové konferenci Debru zastupovala ředitelka tohoto občanského sdružení Alice Salamonová, která se před zrajy novinářů svěřila s tím, jak Petru Janů obdivuje od svých pubertálních let a že je pro ní opravdouvou dámou a osobností.

Jak prozradil zpěvák a producent Martin France, na tomto Galavečeru bude zároveň pokřtěno troj album zpěvačky s jejími největšími hity, raritami i duety, které vychází u nahrávací společnosti Supraphon, kde zpěvačka za svůj profesionální život vydala většinu svých alb. Kmotr nebo kmotra tohoto CD jsou zatím Petře pečlivě utajováni a měli by být i překvapením i pro ni samotnou. „Jéé, já tak nemám ráda překvapení, protože pak jsem akorát nervózní. No doufám, že to bude alespoň někdo, kdo mě má rád.“

Z tohoto koncertu, který bude natáčet Česká televize a koncert by měl být odvysílán před vánočními svátky, bude zároveň natočena i live nahrávka, kterou Petra Janů naposledy natočila ještě na LP pod značkou Supraphon v roce 1988 a které si konečně v současné době jako živou nahrávku z tohoto koncertu budou moci koupit fanoušci a posluchači této zpěvačky pod labelem Radioservis Českého rozhlasu, který bude samozřejmě dostupný u všech dobrých prodejců J.

Petra vyjíždí 9. října na velké narozeninové turné po 14 městech České republiky, které vyvrcholí již zmiňovaným koncertem v pražské Lucerně.

A jen na okraj, zpěvačka 19. listopadu 2012 oslaví také své ,,kulatiny“ !, ale, to prý jen okrajově 🙂

 

Témata: