Nástrahy, které na kočku číhají u vás doma

Paga

Domov je místo, kde se máme cítit v bezpečí. Pro kočku se však domov může vlivem naprosto obyčejného vybavení domácnosti stát jednou velkou smrtící pastí.

Kočky mají jiná játra než lidé. Proto jsou na některé látky mnohem citlivější. K těm patří například drogy, čistící prostředky nebo taky některé rostliny. To všechno může vaši kočku velmi rychle otrávit. Nebezpečné jsou i věci, které se tváří neškodně, jako sůl, kynuté těsto nebo čaj. To všechno jim může uškodit.

Navíc kočky jsou proslulé zvědavostí a s ní spojenou neopatrností. Všechno potřebují ochutnat nebo pošlapat, díky čemuž můžou přijít do styku s chemikáliemi, které jim uškodí. Taky nezapomeňte, že vlezou kam můžou. Stačí jen malinko pootevřená dvířka a hned v nich mají packu.

Jako s dětmi

Doporučujeme tedy nenechávat volně dostupné ani malé předměty, jako například knoflíky, dětské hračky, hřebíky, mince, šňůrky, dentální nitě, fólie, plastové obaly, šperky a další. Taky rostliny jako marihuana, ibišek, chryzantéma, jmelí, rebarbora, lilie, konvalinka nebo rododendron mohou pro vaši kočku znamenat smrt. A pokud nebudou ožírat listy, určitě se alespoň pokusí vyhrabat z květináče hlínu nebo kytku shodit z poličky.

Existuje i spousta potravin, ke kterým by se kočka neměla dostat. Například hrozny, rozinky, avokádo, vařené kosti, čokoláda, alkohol, cibule, česnek nebo makadamové ořechy. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat především koťatům. Ty totiž nebudou váhat i okusovat kabely nebo strkat hlavu do poškozených zástrček, proto se snažte, aby tu příležitost nedostala.

Smrtící past jménem ventilačka

Velké nebezpečí představují i ventilačky. Ty během svojí nepřítomnost nenechávejte otevřené, protože kdyby se jí kočka pokusila proskočit ven a zasekla se, zemře velmi pomalou a bolestivou smrtí. P

okud se jí povede vyskočit a bydlíte třeba v sedmém patře, asi víte, že to pro ni taky nebude mít dobrý konec. Ventilačku prostě ne!