Nechali jste si z hecu vytetovat nějakou pitomost a chcete se jí zbavit? Poradíme vám, jak na to

Lucie Bryndová

Tetování je pro některé součást image, pro jiné ale znamená mnohem víc než jen umělecké dílo přenesené na kůži. Je to památka, kterou si odnesete z tetovacího salonu domů navždy. A nejen tam. Je všude s vámi. Může mít různou symboliku. Ať už souvisí s vaší vírou, rodinou a významnými událostmi, nebo s něčím, co obdivujete, většinou v sobě skrývá význam jen a jen pro vás. Názory se ale během života mění, stejně jako se mění partneři. A také se vyvíjí samotný tatérský obor. Co s tím, když vás stará kérka omrzí? Přinášíme vám osm tipů, jak se nechtěného tetování zbavit.

  1. Odstranění laserem. Jedním z nejjednodušších a nejbezpečnějších způsobů, jak se zbavit tetování, je laserové odstranění. Nevýhodou je ale vysoká cena. Odstranění touto metodou také může poměrně bolet. Navíc nejde o jednorázovou záležitost. Tento proces je potřeba několikrát opakovat, a to v závislosti na velikosti tetování. Ale je poměrně efektivní.
  2. Salabráze. Nemůžete si dovolit odstranění laserem nebo byste prostě raději vyzkoušeli nějakou přírodní metodu?  Profesionální salabráze funguje jako takové tetování obráceně, kdy se pomocí slaného roztoku prorazí pokožka a inkoust se vytáhne ven. Nikdy se o ni ale nepokoušejte doma, abyste si nezpůsobili jizvy, vrásky nebo nepoškodili pigmentaci.
  3. Dermabraze. Na podobném principu funguje i dermabraze, o něco bezpečnější a efektivnější metoda, než je salabráze. Pokud se rozhodnete pro odstranění tetování, zkuste se v profesionálním kosmetickém salonu zeptat právě na tuto metodu. Dermabraze vyjde levněji než odstranění laserem, ale inkoust je po ní viditelnější než po použití laseru.
  4. Krém na odstranění tetování. Nejlevnější a nejméně bolestivou volbou je pak krém. Ale ani tak nejde o úplně levnou záležitost. Je vhodná zejména pro ty, kteří mají opravdu malé tetování. Pokud máte velké tetování, pak by se vám mohl tento způsob odstranění tetování hodně prodražit.
  5. Chemický peeling nebo kryooperace. Mezi další metody patří kryooperace a chemický peeling. Při kryooperaci se potetovaná část pokožky zmrazí a inkoust se vypálí tekutým dusíkem. Chemický peeling vytvoří na kůži puchýře, které se při hojení odloupnou a tím se sloupne i část inkoustu. Obě varianty jsou ale poměrně drahé a bolestivé.
  6. Make up. Tato metoda vám odstranění tetování nezaručí, ale je vhodná pro všechny, kteří pracují v oboru, kde je tetování nepřípustné. Pokud si ho tedy nechcete nechat odstranit, ale pouze ho potřebujete na přechodnou dobu zakrýt, vyzkoušejte speciální krycí make up.
  7.  Operace. Jestli se vám žádná z předešlých metod nezamlouvá, ještě je ve hře operace. Ale ta je opravdu krajní možností. Tento zákrok je nejradikálnější. Lékař vám při něm odřízne kůži i s tetováním. Na původním místě se vám pak vytvoří jizva. Celý proces může být ale velmi bolestivý, a to i přesto, že dostanete anestetika.
  8. Nové tetování. Asi poslední možností je vykašlat se na všechny předchozí a nechat si tetování předělat. Dnes tatéři dovedou doslova zázraky a z vytetovaného jména vaší první lásky vykouzlí téměř cokoli. Tak nezoufejte, vyrazte do oblíbeného salonu a nechte si poradit před tím, než provedete nějakou blbost.