Nechcete prožít nejhorší vztah v životě? Nechoďte s lidmi, kteří dělají těchto 5 věcí

Eva Vogelová

Nikdo není dokonalý, ale s některými lidmi nemůžete nikdy prožít plnohodnotný vztah. Poradíme vám, s kterými lidmi byste se neměli vázat. Poznáte to podle věcí, které dělají.

  1. Nikdy nechoďte s někým, kdo se nemá rád. Ten, kdo nemá rád sebe, sotva dokáže dávat lásku svému protějšku. S člověkem, který se cítí méněcenný, není vztah vůbec jednoduchý. Nezvládne lásku přijímat a bude si myslet, že partner je pro něj moc dobrý a neustále se bude shazovat. Nejhorší situace nastává ve chvíli, kdy se na vás protějšek, který se cítí méněcenně, upne. Bude po vás neustále vyžadovat ujištění, že ho máte doopravdy rádi. V takovém nezdravém vztahu byste se pravděpodobně za chvíli udusili.
  2. Nikdy nechoďte s někým, kdo má všechno na háku. Dokážete si představit vztah s někým, komu je všechno jedno? Museli byste být jen vy ve všem iniciátory. Nikdy by vám váš protějšek nenapsal sám od sebe, vy byste vždycky museli začít. Vy byste museli neustále vymýšlet, kam si zajdete na rande. Vrchol všeho by byl, kdyby s vámi nešel do postele, pokud by od vás nedostal pokyn. Na takový vztah musí mít člověk opravdu pevné nervy, aby v něm vydržel déle než měsíc.
  3. Nikdy nechoďte s někým, kdo mění názory a nálady stejně jako chameleon svoje barvy. Vztah člověkem, který mění názory a nálady podle počasí, musí být peklo. Představte si, že se na něčem dohodnete a váš protějšek to hodinu předtím změní nebo úplně zruší. Jeden den si o vás myslí, že jste úžasní, a druhý, že jste děsní. Ráno se bude smát a po obědě brečet. Pokud se tak chovají ženy jen při menstruaci a hormonálních změnách, dá se to ještě pochopit. Kdyby tohle dělaly celý měsíc, je to k zbláznění. Nejhorší je, že takhle se chovají i někteří muži i bez periody.
  4. Nikdy nechoďte s někým, kdo nemá žádné svědomí a postrádá morální hodnoty. Chodit s člověkem, který v životě chodí přes mrtvoly, musí být těžké. Takovým lidem záleží jen sobě, neohlížejí se na ostatní. Jednoho dne by vám mohl dát najevo, že on je ve vztahu ten důležitější a všechno musí fungovat podle něj. Představte si, že se vám udělá špatně, ale váš protějšek vám nepomůže, protože už bude mít něco s někým domluvené. Pokud s někým takovým začnete chodit, přejeme vám upřímnou soustrast.
  5. Nikdy nechoďte s někým, kdo je cholerik. Vztah se vznětlivým člověkem se někdy může změnit až v boj o vlastní sebeúctu. Cholerici často řvou. Hádat se ve vztahu není nic neobvyklého, ale dělat to každý den už není v pořádku. Nejhorší na tom je, že cholerici na partnera ječí hlavně kvůli maličkostem, nad kterými by ostatní lidé jen mávli rukou. Omluva po každé bouřce nic neznamená, protože vznětlivý člověk s tím nikdy nepřestane. V některých chvílích se jeho vztek může vystupňovat až na tolik, že začne rozbíjet všechny věci, které se mu dostanou pod ruku. A možná vztáhne ruku i na vás…

Témata:, ,