Nechť smrt nikdy nezastaví My Chemical Romance

martin-wipplinger

My Chemical Romance po roce od ohlášení finiše DEFINITIVNĚ končí. Loučí se stylově – výběrem opravdu největších hitů, raritních nahrávek a jedné nezveřejněné (a velmi emocionální) písně. Lepší tečka není.

Vlastně je. "Novou" skladbou Fake Your Death, která se dá považovat za poslední sbohem My Chemical Romance, celá devatenáctistopá nahrávka začíná. Kdyby jí končila, měla by sbírka ještě o stupeň větší grády. V kontextu, v jakém kapela Fake Your Death posluchačům představila, jde totiž o emočně velmi vypjatou písničku s citllivou melodií piána.

To je ale snad jediné, co na výběrovém albu May Death Never Stop You (v překladu Nechť tě smrt nikdy nezastaví) tak úplně neštymuje. Nechybí tu až na I Don’t Love You žádný velký hit, a i ten najdeme alespoň ve formě videoklipu na bonusovém DVD.

Nejvíc songů, celkem pět, si ze stopáže ukrojilo průlomové album The Black Parade, které v roce 2006 znamenalo pro My Chemical Romance výrazný komerční úspěch. Welcome To the Black Parade, Cancer, Mama, Teenagers a Famous Last Words – zavzpomínat na průvod, který svého času pobláznil i Česko, můžete vcelku živě i díky přebalu výběrovky, který nejvíc připomíná právě dobu, kdy se MCHR (nejen) stylem oblékání inspirovali kapelou Queen.

Na May Death Never Stop You jsou samozřejmě i singly z ostatních řadových desek – od debutové I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love přes první produkt u velkého vydavatelství Three Cheers for Sweet Revenge až po závěrečnou, nadvakrát točenou Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys.

Poslechněte si My Chemical Romance v Youradiu

Že je první a zároveň poslední bestofka amerických rockerů opravdovým artiklem pro fajnšmekry, dokazuje zařazení tří skladeb, pracovně nazvaných Attic Demos, které My Chemical Romance natočili v roce 2001 ještě před vydáním desky I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love ve sklepě svého bývalého bubeníka Matta Pelissiera.

Čeho se ale na May Death Never Stop You nedočkáme, jsou singly z Conventional Weapons, které kapela postupně tahala ze šuplíku na přelomu let 2012 a 2013 těsně před oznámením svého konce. Právě spolu s My Chemical Romance – May Death Never Stop Youtouhle sérií původně zatracených písní, jež překvapivě nabídla několik výrazných momentů, je výběrové album May Death Never Stop You pro fanoušky naprosto povinnou památkou.

My Chemical Romance – May Death Never Stop You
Vydavatelství: Reprise Records
Seznam skladeb: Fake Your Death, Honey, This Mirror Isn’t Big Enough For the Two Of Us, Vampires Will Never Hurt You, Helena, You Know What They Do to Guys Like Us In Prison, I’m Not Okay (I Promise), The Ghost of You, Welcome to the Black Parade, Cancer, Mama, Teenagers, Famous Last Words, Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na), Sing, Planetary (Go!), The Kids From Yesterday, Skylines and Turnstiles (Demo), Knives/Sorrow (Demo), Cubicles (Demo)

Témata:,