Nechte Jacksonova lékaře pracovat, žádají právníci

Redakce

Obhájci doktora Conrada Murrayho, který je obviněn z neúmyslného zabití zpěváka Michaela Jacksona, vyzvali americkou justici, aby neodebírala lékaři právo vykonávat lékařskou praxi. To by pro něj podle nich znamenalo finanční i osobní katastrofu. "Jeho finanční situace bez přehánění visí na vlásku," uvedli obhájci Ed Chernoff a Joseph Low. "Schopnost platit za obhajobu závisí téměř úplně na jeho lékařské praxi v Nevadě a Texasu."
Murray je vyšetřován na svobodě poté, co zaplatil kauci 75 tisíc dolarů. Soudce mu však zakázal předepisovat pacientům jakákoli sedativa nebo anestetika, hlavně propofol. Nesmí ani opustit USA. Loni v červenci se v soudních dokumentech uvádělo, že Murrayho dluhy překračují 750 tisíc dolarů, Michael Jackson ho angažoval několik měsíců předtím za měsíční plat 150 tisíc dolarů.
Doktor Conrad Murray podal v červnu loňského roku "králi popu" anestetikum propofol, po kterém padesátiletý zpěvák v Los Angeles zemřel. Jackson si ale lék podle slov lékaře naléhavě vyžádal, protože nemohl spát. (sli)