Nechte si svoje tyčky na selfie doma, vzkazují festivaly návštěvníkům

Redakce

Je to jako mor. Držáky na smartphony, se kterými se pak dá dělat selfie třeba na lanovce nebo v restauraci nad jídlem. A dobře to ví i festivaly Coachella (Kalifornie, začíná 10. dubna) a Lollapallooza (Chicago, 31. červenec), které zakázaly těmto selfie tyčím, jež kromě jiného brání ve výhledu ostatním návštěvníkům, vstup do areálu. Selfie tyčky jsou na seznamu zakázaných věcí spolu se zbraněmi a Coachella je dokonce označila jako narcistní předměty. Podobně uvažují i další provozovatelé, například The Academy Music Group, která vlastní O2 Academy Brixton. Kromě neohleduplnosti vůči jiným návštěvníkům argumentují také tím, že natáčení na smartphony či tablety je v sále zakázáno.

A jak jsou na tom české festivaly? Ten největší, Colours of Ostrava, podle svého mluvčího Jiřího Sedláka selfie tyčky zakazovat nebude. Naopak Rock for People prosí, aby si fanoušci tuto věc nechali doma.

„Těžko chtít po ochrance, aby tyče rozlišila od teleskopického obušku. Takže ne, na Rock for People nevozit. Festival je o nových vztazích, kontaktech a přátelstvích, tak co třeba zkusit osvěžit si otázku: Prosím tě, může mě vyfotit?,“ říká organizátor Michal Thomes. (red)