Nejbohatší ženy na světě. Kde je hledat?

David Šohaj

Nedávno jsme se v článku podívali do kapes těm nejbohatším dětem na světě, dnes se podíváme blíže na ženy – tedy alespoň pokud jde o jejich majetky. Seznam dolarových miliardářek je opravdu pozoruhodný, a i když se poslední měsíce všude mluví (a především) píše o tom, že nejbohatší ženou na světě je MacKenzie Bezos, ještě to není pravda.

Françoise Bettencourt Meyers

Nejbohatší ženou na světě je v současnosti Francouzka jménem Françoise Bettencourt Meyers. Jedná se o šestašedesátiletou dědičku kosmetického gigantu L’Oreal (značka testuje na zvířatech, kdyby vás to zajímalo), který založil její dědeček. Ona sama je také autorkou celé řady moderních biblických komentářů a knih, které pojednávají o otázkách vztahů mezi židovským a křesťanským náboženstvím. Její majetek přesahuje 49 miliard amerických dolarů, tedy více než 1,1 bilionu našich korun. Jen pro zajímavost – pokud bychom ji nechtěli na chvíli srovnávat jen se ženami, jedná se o patnáctou nejbohatší osobu na světě.

Alice Walton

Na druhém místě pak najdeme sedmdesátiletou Američanku Alici Walton, která je dcerou zakladatele americké maloobchodní sítě Walmart. Vlastnictví podílu v rodinném podniku jí pochopitelně přineslo obrovské bohatství – její majetek je k dnešnímu dni odhadován na 45 miliard amerických dolarů (asi jeden bilion korun). Alice je sedmnáctým nejbohatším člověkem na světě.

MacKenzie Bezos

O MacKenzie jsme mluvili už v úvodu tohoto článku. Aktuálně se drží na třetím místě nejbohatších žen na zemi a její majetek je vyčíslen asi na 37 miliard amerických dolarů (v přepočtu něco okolo 851 miliard korun). MacKenzie je dnes 49 let a kromě tvůrčího psaní je stále jednou z hlavních podílnic společnosti Amazon. Není divu – vždyť stála po boku svého bývalého manžela Jeffa už během jejího založení. Právě se rozvádí a až bude hotovo, její majetek bude ještě vyšší.

Jacqueline Mars

Američance Jacqueline Mars je sedmdesát let a celý svět ji zná jako vnučku Franka C. Marse, který v roce 1911 založil společnost Mars Inc. Dnes se jedná o jednoho z největších výrobců potravinářských produktů nebo třeba krmiv pro domácí mazlíčky na světě. Z portfolia firmy určitě znáte produkty jako M&M’s, tyčinku Milkyway nebo samozřejmě i legendární čokošku Mars. Není divu, že je Jacqueline tak bohatá. Její jmění časopis Forbes vyčíslil na 23,9 miliard dolarů (takže asi 690 miliard korun). Čokoládičky tedy vynášejí opravdu slušně.

Yang Huiyan

Dnešní pětici uzavírá v současnosti osmatřicetiletá Číňanka Yang Huiyan. Jedná se o nejbohatší obyvatelku Asie. Její otec je velký investiční magnát a zakladatel společnosti Country Garden, která patří mezi největší stavební developery v čínském státě. I když je jmění Yang Huiyan odhadováno zhruba na 22,1 miliard dolarů (v přepočtu 508 miliard korun), je docela nenápadná. Na veřejnosti se příliš neukazuje a vlastně toho o ní ani moc nevíme. Být nejbohatší ženou na tak velkém kontinentu je ale nepochybně velké terno. Ona sama se aktivně zabývá investicemi a na pomyslný vrchol už pomohla nejedné začínající společnosti, takže má nepochybně i velmi dobré srdce, což ceníme.